Головний санітарний лікар Кіровоградщини пояснила правила поховання людей, які померли від коронавірусу

06.04.2020 16:51

Головний санітарний лікар області Надія Оперчук розповіла про правила поховання людей, які померли від COVID-19. Про це повідомляє медіапортал DOZOR з посиланням на прес-службу ОДА.

Так, правила поховання померлих від коронавірусу визначені розпорядженням головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка - керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням COVID-19

«Розпорядженням №6 від 27 березня визначені такі правила. Тіло має бути обробленим дезінфікуючим хлоровмісним розчином і поміщено в непроникний герметичний пакет-мішок. Поховання і кремація тіла здійснюється у щільно закритій труні. Під час поховання дозволяється перебувати одночасно в приміщенні не більше 1 особи на 10 квадратних метрів. Обов’язково має бути забезпечена відстань не менше 1,5 метри між особами. Органи місцевого самоврядування, утворені ними спеціалізовані комунальні підприємства здійснюють облік осіб, які були присутні під час поховання із зазначенням дати і часу перебування, прізвища, ім’я та по-батькові, адреси проживання, контактних номерів телефонів. Списки з цією інформацією передаються до лабораторного центру та до первинної медико-санітарної ланки цієї території для здійснення медичного нагляду», - повідомила головний державний санітарний лікар області Надія Оперчук. 
Переглядiв: 2376