«Інтер» присвятить ефір Станіславу Ростоцькому – геніальному режисеру, який захищав Україну

10.08.2018 15:10
image

10 серпня виповнюється 17 років від дня смерті видатного режисера Станіслава Ростоцького. Як режисер він зняв 14 фільмів, написав сценарії до 9. Найвідоміші фільми Ростіцкого – «Білий Бім Чорне вухо» і «А зорі тут тихі ...» – були номіновані на американську кінопремію «Оскар» як кращі іноземні фільми. Про це медіапорталу DOZOR повідомили на телеканалі.

У 20-річному віці Ростоцкого призвали на війну. Його корпус звільняв від фашистів Рівненську область. В районі Дубно в лютому 1944 він отримав важке поранення ніг і майже добу пролежав у болоті. Весь цей час тривав бій, і товариші не могли йому допомогти. Один з них відібрав у Ростоцького автомат, щоб той не застрелився, адже від болю молодий солдат вже мав намір пустити в себе кулю. Санітари винесли Станіслава з поля бою, але ногу хлопцеві врятувати не вдалося – її ампутували до стегна. Пізніше мало хто здогадувався, що у режисера протез: він спритно пересувався, скакав на коні, танцював і майже нікому не розповідав про своє поранення.

Пережиті жахи війни він показав у фільмі «А зорі тут тихі». Картина, що розповідає про один з незліченних епізодів найстрашнішої в історії війни, вийшла настільки проникливо трагічної, що не могла залишити байдужим ні вітчизняного, ні іноземного глядача. Кастинг на головні ролі у фільмі проходив дуже важко. Ростоцький вкрай прискіпливо відбирав претендентів, переглянувши за весь час кілька сотень актрис.

Ростоцькому знадобились величезні зусилля, щоб умовити актрис зніматися в сценах оголеними. Дівчата довго відмовлялися, але поступилися режисеру. Були зняті сцени в лазні, а також ще одна сцена, під час якої дівчата-зенітниці засмагали на брезенті. Художня рада «Мосфільму» вимагала виключити сцени з картини, першу Ростоцького вдалося відстояти, а ось другий епізод довелося видалити.

Сам Ростоцький про цю роботу розповідав:

«Мене витягла з бою жінка. На своїх руках. Вона була добровольцем, воювала на фронті до перемоги. Красива жінка і дуже хороша людина. Після війни вийшла заміж, у неї було двоє прекрасних дітей. Але загинула вона все одно від війни. Рак мозку, який, природно, пов'язаний з тим, що вона пережила. На фронті її звали Аня Чегунова, потім вона стала носити прізвище чоловіка – Бекетова. Вона не бачила картину «А зорі тут тихі ...» – на той час уже осліпла. Я привіз її на студію і під час показу розповідав, що відбувається на екрані... Таким чином, вона зуміла її «подивитися». Аня знала, що я в величезній мірі знімав цей фільм як подяку їй і як подяку всім тим жінкам, які допомогли багатьом бійцям залишитися в живих».

11 серпня «Інтер» присвятить ефір пам'яті видатного режисера. У цей день телеканал покаже його кращі художні фільми.

О 8:00 – військова драма «Травневі зірки», що складається з чотирьох новел. Події картини відбуваються в Празі в травні 1945 року, в перші мирні дні після закінчення війни.

О 10:00 – мелодрама «Справа була в Пенькові» про життя в післявоєнному селі.

О 12:00 – мелодрама «Доживемо до понеділка» з В'ячеславом Тихоновим у головній ролі. Стрічка могла не дійти до глядача: чиновники з Держкіно вважали історію про шкільного вчителя, що переживає складний період, занадто гострою і вимагали заборонити зйомки. Врятувало картину лише те, що автори зняли її в рекордні терміни – за 3,5 місяці. І показали делегатам Всесоюзного з'їзду вчителів, які захоплено зустріли картину.

О 14:10 – двосерійна військова драма «А зорі тут тихі ...», знята за однойменною повістю Бориса Васильєва. Картину про жінок на війні подивилися понад 66 мільйонів глядачів.

Інформація розміщена в рамках інформаційного партнерства медіапорталу DOZOR з телеканалом «Інтер»

Переглядiв: 130