«Кіровоградгаз» відмовився обслуговувати споживачів області

21.09.2018 13:26
image

ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» вирішило відмовитись від ролі постачальника газу зі спеціальними обов’язками. Відповідний лист розміщений на сайті підприємства сьогодні, 21 вересня, інформує медіапортал DOZOR.

Зараз підприємство   звернулось до НКРЕКП з проханням анулювати ліцензію на постачання природного газу з 1 жовтня 2018 р., після завершення дії чинної редакції постанови Кабміну, яка встановлює режим постачання газу на спеціальних умовах для певних категорій споживачів. Одночасно Центргаз повідомив про прийняте рішення Кабінет Міністрів України.

«Центргаз» вважає продовження цієї діяльності економічно недоцільним через наявність непрофінансованих державою зобов’язань за пільгами та субсидіями, неможливість провести вчасні розрахунки з постачальниками та відповідні судові позови. Зокрема, заборгованість державного бюджету перед Центргазом з відшкодування наданих пільг та субсидій на сьогодні становить 121 млн грн. 

Також «Центргаз» звернувся до НАК «НафтогазУкраїни» з пропозицією знайти іншого роздрібного постачальника, щоб Нафтогаз зміг продовжувати виконувати свої зобов’язання, накладені на нього Кабінетом Міністрів України в рамках режиму ПСО. Підприємство з Групи Нафтогаз – ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» – погодилось замінити Центргаз у якості роздрібного постачальника газу споживачам Кіровоградської області. Товариство подало до КМУ заяву щодо включення його до переліку суб’єктів, на яких покладені спеціальні обов’язки, у разі продовження дії режиму ПСО.

Всі зацікавлені сторони висловлюють впевненість в тому, що уряд оперативно погодить відповідні рішення, і споживачі Кіровоградської області продовжать безперебійно отримувати газ.

Переглядiв: 459