Кіровоградські археологи показали, що викопали на Фортечних валах (ФОТО, ВІДЕО)

11.11.2018 14:53
image

Напередодні команда місцевих археологів проводили розкопки на території Фортечних валів, де знайшли ряд унікальних знахідок. Про підземні знахідки кореспонденту видання «Утренний город» розповів науковий співробітник НДЦ “Охоронна археологічна служба України” Інституту НАН археології України Валентин Собчук.

«Ми знайшли матеріали 18-го століття. Мова йде про будівельні матеріали, кахлі, цеглу та матеріали, що перебували у вжитку людей, які тоді жили (кераміка, посуд, скло). Є звісно, і речі, які поки важко ідентифікувати. Дуже гарні знахідки є по кахлям другої половини 18-го століття, які мають характерну синю глазур. З несподіваних знахідок було викопано вінце скіфської посудини з характерним орнаментом. Тобто планували побачити 18-століття, а вийшло, що побачили також і знахідки скіфської епохи», - розповів Валентин Собчук.

Археолог додав, коли духовенство церкви повідомить про намір будівництва, то археологи проводитимуть на місці майбутнього храму повномаштабні розкопки.

image
image
«Ми можемо відновити ці дослідження за умови, якщо намір будівництва буде реалізовуватись. Якщо церква повідомить нас про будівництво, то потрібно буде провести повноцінні широкомасштабні дослідження. Ці роботи нам дадуть можливість зафіксувати розташування тих будівель, про які я зазначив, розібратись яким чином вони будувались та що від них лишилось», - розповів археолог.

Дмитро Семенюк, Утренний город

 

Переглядiв: 2028