Кіровоградські спецпризначенці взяли участь у міжнародних військових навчаннях (ФОТО)

14.12.2018 09:40
image

Спецпризначенці 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго взяли участь у міжнародних військових навчаннях  Combined Resolve XI, які проходять у Німеччині. Про це повідомляється на сторінці полку у Фейсбук, інформує медіапортал DOZOR.

Спецпризначенці діяли у складі мультинаціонального підрозділу спеціальних операцій за участі представників ЗС Болгарії, Македонії та США. Українська група працювала в інтересах бригади IRONEHORSE сил BLUEFOR. З перших днів навчань спецпризначенці виконували завдання в тилу противника: вели спостереження за переміщенням колон техніки, добували інформацію через агентурну мережу, виявляли цілі для артилерії тощо.

«Одного разу група надала артилерії координати цілей і одним вогневим нальотом вдалося уразити 24 бронемашини сил OPFOR. Фактично був знищений батальйон на марші», - розповів майор Ян.

Військові працювали переважно темної пори доби. Перебуваючи у тилу противника, розвідники виявляли пріоритетні цілі – засоби протиповітряної оборони, системи залпового вогню та місця скупчення і шляхи пересування основних сил противника. У підсумку військові безперервно діяли у ворожому тилу сім діб.

«Вперше за всю історію навчань Combined Resolve ми змогли забезпечити групу всім необхідним повітряним шляхом. На п’ятий день польового виходу вже почало закінчуватися пальне, сідати батареї. За нашою ініціативою, все необхідне ми скинули вночі з вертольотів у відповідний район. Складність полягала, по-перше, у взаємодії з американською стороною, по-друге, діяли в абсолютній темряві. Як сказав американський офіцер зі складу мультинаціональної групи – це круто, коли американські підрозділи забезпечують себе з повітря, ще вдвічі крутіше, коли це відбувається з американським спецназом і мега-круто, коли це робить іноземний підрозділ спеціального призначення за допомогою американських вертольотів», - додав майор Ян.

Досвід реальних бойових дій помножений на підготовку під час кваліфікаційного курсу за стандартами НАТО дав свої результати. Дії спецпризначенців 3-го полку в ході Combined Resolve XI отримали високу оцінку як від керівництва багатонаціонального штабу навчань, так і від іноземних колег.

image
image
image
image
Переглядiв: 176