На Кіровоградщині підрядник поверне незаконно отримані від управління освіти гроші

06.12.2018 13:15

Прокуратура зобов’язала підрядника повернути незаконно отримані кошти, призначені для закупівлі продуктів харчування для дитячих садочків. Про це медіапорталу DOZOR повідомили у відомстві.

Так, Центральний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури Кіровоградської області та залишив без задоволення апеляційну скаргу відповідача - ТОВ «ВКФ Оксамит» на рішення господарського суду Кіровоградської області від 09.08.2018 у справі про задоволення позову заступника прокурора Кіровоградської області в інтересах держави в особі Східного офісу Держаудитслужби України та управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради до ТОВ «ВКФ Оксамит» про визнання додаткових угод недійсними та стягнення майже 300 тисяч грн.
Нагадаємо, що прокуратура області встановила, що за результатом проведення торгів щодо закупівлі м’яса у 2017 році для дошкільних навчальних закладів між управлінням освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради та ТОВ «ВКФ «ОКСАМИТ» укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти від 20.03.2017. Однак, між замовником та постачальником, відразу після укладення угоди щоденно укладалися 12 додаткових угод, кожного разу збільшуючи ціну за одиницю товару на 10 %, без зміни суми договору.

Внаслідок укладення додаткових угод, ціну за кілограм м'ясо свинини збільшено з 56 грн. 21 коп. до 119 грн. 79 коп. за 1 кг, тобто на 63,58 грн. (113% від первинної ціни). Аналогічно виросла ціна за тушки курей, а саме збільшено з 33 грн. 11 коп. до 57 грн. 00 коп. за 1 кг, тобто на 23,89 грн. (72 % від первинної ціни), тобто ціни стали вищими за пропозиції інших учасників під час проведення торгів.

Ювенальний  прокурор у суді довів, що коливання ціни товару на ринку кожного разу при укладенні всіх додаткових угод на 10 % сторонами договору жодним чином не обґрунтовано та документально не підтверджено, у зв’язку з чим ними не дотримано вимоги п.2 ч.4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» та безпідставно змінено істотні умови договору.

На даний час рішення суду вступило в закону силу, вживаються заходи щодо примусового стягнення коштів з відповідача.

 

Переглядiв: 298