На Кіровоградщині знайшли останки 40 військових, які загинули під час Другої світової війни (ФОТО)

05.04.2021 18:07
image

Біля села Млинок, що на Кіровоградщині, пошукова група – загін «Вічно живим» об’єднання «Союз Народна пам'ять» та пошуковці музею військової історії Кременчука знайшли поховання військових, які загинули під час Другої світової війни. Про це повідомляється на сторінці Музею військової історії Кременчука у Фейсбук, інформує медіапортал DOZOR.

Так, роботи проводилися минулими вихідними. Мета виїзду на місце – завершити підйом бійців, провести облік кількості загиблих, укласти їх в мішки для зберігання до сільради села Млинок.

«Почали з того, що зібрали в одне місце знайдені раніше останки, в тому числі і одного німецького солдата. Його останки після дотримання всіх формальностей, будуть передані для захоронення на збірному німецькому кладовищі в Харкові. Останки були упаковані в «фірмовий» німецький мішок і найближчим часом відправляться до Харкова. Потім ми взялися за наших солдатів. Стало зрозуміло, як можна порахувати останки скількох бійців перебували могилі? Здавалося б, що може бути простішим! Багато черепів представляли собою просто купу фрагментів, і їх було, точно менше, ніж скажімо, кісток ніг або рук. Визначити, скільки їх є насправді за кількістю знайдених фрагментів, неможливо», - повідомляють фахівці.

Пошуковці вирішили викладати останки на спеціальний банер із зображенням скелета людини, а  потім упаковувати їх у мішки для зберігання і подальшої перекладки в труни.

image
image
image
image
image
image
«У підсумку нам вдалося викласти на банер в різному ступені комплектності останки 38 бійців. Останки ще одного бійця були витягнуті з окопу в вигляді жменьки уламків різних кісток. В цей окоп сталося пряме попадання снаряда, і солдата буквально розкидало дрібними шматочками по окопу.  Після того, як всі останки були упаковані в мішки, вони були передані для зберігання старості села Млинок. Так само була встановлена ​​попередня дата урочистого перепоховання загиблих бійців в братську могилу с. Млинок. Дата перепоховання - 5 травня», - йдеться у повідомленні.

Також під час робіт до пошуковців прибув один з місцевих жителів села Успенка, який повідомив, що біля річки він випадково натрапив на останки бійця. Він відкопав каску, а в ній виявився череп людини.  У результаті пошуковці перевірили отриману інформацію, яка підтвердилася, і врешті-решт, знайшли останки одразу двох загиблих бійців.

Переглядiв: 4893