На Кіровоградщині знайшли збудників туляремії та лептоспірозу

27.06.2019 09:32

На Кіровоградщині виявили мишовидних гризунів, які мали збудники небезпечних інфекційних хвороб. Про це медіапорталу DOZOR повідомили в обласному лабораторному центрі.

Так,  збудники туляремії (Francisella tularensis) та лептоспірозу (Leptospira Pirogenes, Leptospira Pomona) виявлені при дослідженні окремих екземплярів мишей, відловлених в с.Станіславове Благовіщенського району.

При дослідженні миші з с.Бірки Олександрівського району знайшли збудник ієрсиніозу (Yersinia pseudotuberculosis) та в одному екземплярі мишовидного гризуна, що спіймався у полі на території с.Бовтишка виявлено збудник лептоспірозу (Leptospira Tarassovi).

Також фахівці отримали позитивний результат дослідження на збудник туляремії (Francisella tularensis) при дослідженні мишовидного гризуна, який  відловили у лісових насадженнях в смт.Устинівка.  

Для запобігання виникнення випадків захворювань людей на ці інфекції головам сільських рад вказаних населених пунктів направлені рекомендації щодо організації та проведення дератизаційних заходів,  посилення контролю за своєчасним вивозом побутового сміття та харчових відходів для запобігання розмноження мишей та пацюків. Для профілактики зараження людей лептоспірозом, особливо актуальні ці заходи на прилеглих до водойм територіях.            

Переглядiв: 690