На Кіровоградщині презентували інвестиційну програму з розвитку сільського господарства

12.09.2023 15:14

Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд зустрівся з партнерами інвестиційного фонду «UAFPartners» Марком Кехаєю та Русланом Савчишиним. Представив їх відомий український науковець, президент Інституту геополітики та стратегічного менеджменту Віталій Скоцик сьогодні, 12 вересня. Про це повідомили у прес-службі облради. 

Фонд «UAFPartners» зацікавлений в інвестуванні в аграрні підприємства України. Партнери – Марк Кехая та Руслан Савчишин – пропонують свою програму розвитку сільського господарства. Передбачається, що в Україні за інвестиційні кошти в Україні на базі аграрних підприємств будуватимуться елеватори та переробні підприємства – заводи з виробництва біодизелю, біоетанолу та комбікорму. Продукція останніх допоможе фермерам розвивати тваринництво та переробку молочної продукції.

«Тобто, це передбачає систему біокластерів, де ти не просто вирощуєш зерно і відправляєш його на експорт, а де ти створюєш додану вартість на місці. Це така велика інтегральна машина, яка повністю змінює життя регіону, в якому вона будується. Тобто, у фермера є гарантоване місце збуту того, що він виробляє, а в регіоні є конкретне місце, де створюються робочі місця. Ну а далі зрозуміло – податки різного типу, наповнення місцевого та загальнонаціонального бюджету тощо», – підкреслив Віталій Скоцик.

Голова обласної ради Юрій Дрозд запропонував партнерам інвестиційного фонду «UAFPartners» презентувати свою програму сільгоспвиробникам Кіровоградщини.

«В умовах повномасштабної війни сільське господарство України зазнало чи не найбільших збитків. Подорожчання насіннєвого матеріалу, палива, запчастин для техніки та суттєве скорочення ринків збуту поставило аграріїв на грань виживання. Тому, думаю, ваші пропозиції мають зацікавити наших фермерів», – зазначив голова обласної ради Юрій Дрозд.  

Переглядiв: 437