На межі соціальної та екологічної катастрофи вчергове опинилася Кіровоградщина – Волинець

28.07.2021 15:45
image

Кіровоградщина вчергове опинилася на межі соціальної та екологічної катастрофи – від електроенергії відключили ї адмінбудівлю ДП «Схід ГЗК» та Щербаківську Балку, де зберігаються шлами, радіоактивні відходи від роботи урановидобувного гіганта. Про це повідомив голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець, інформує медіапортал DOZOR. 

«Маємо реальну загрозу екологічного лиха в самому центрі країни. Також на адресу ДП прийшло повідомлення про знеструмлення урановидобувних шахт «Схід ГЗК» у разі несплати 80 млн грн боргу перед постачальником електроенергії. Через зарплатні борги залишається напруженою атмосфера в трудових колективах шахт «Новокостянтинівської», «Інгульської», «Смолінської» - людям винні частину виплат за червень та аванс за липень. Як кризовий оцінюють стан матеріально-технічного забезпечення підприємства. Лише на декілька днів залишились дизельного палива», - повідомив Михайло Волинець.

За його словами, наразі працівники підприємства впевнені: якщо  протягом 2-3 днів не буде прийняте рішення щодо державної грошової підтримки ДП «Схід ГЗК» - підприємство буде вимушене вийти в режим простою. Люди готові у будь-який момент відновити акції протесту з перекриттям транспортних магістралей.   

Переглядiв: 222