Найдовший в Україні рушник, виконаний у старовинній техніці, розгорнули в Кропивницькому

03.08.2022 15:54

Найдовший в Україні рушник, виконаний у старовинній техніці фелтингу, і який назвали «Рушником єдності», розгорнули в обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка. Про це повідомила директор закладу Таїса Манжула сьогодні, 3 серпня, інформує медіапортал DOZOR з посиланням на прес-службу обласної ради. 

«Це унікальний рушник. Виготовлений він не в класичній, а в старовинній техніці фелтингу – валяння вовни за допомогою голок. Сьогодні «Рушник єдності» знаходиться у виставково-презентаційній залі і кожен охочий може прийти до бібліотеки й подивитися на цей рукотворний шедевр», – зазначила Таїса Манжула.

Довжина рушника – майже 12 метрів. Торік його створили викладачі та студенти Фахового коледжу культури і мистецтв міста Калуша, що на Івано-Франківщині. У ньому поєднані українські етнографічні орнаментальні мотиви 22 регіонів України.

Рушник подорожує країною і почергово розміщується в усіх куточках України в мережі спеціалізованих бібліотек для дітей.

Естафета подорожі рушника стартувала в Національній бібліотеці України для дітей в Києві. Після «Рушник єдності» побував у Запоріжжі, Полтаві та Дніпрі.

У Кропивницькому виставка рушника-рекордсмена триватиме до 18 серпня.

  Приєднуйтеся до нас у соцмережах: Фейсбук: |Телеграм Інстаграм

Переглядiв: 863