Помер відомий кропивницький скульптор

13.09.2019 15:52

В обласному центрі помер відомий скульптор Віктор Френчко. Про це у Фейсбук повідомила директор обласного художнього музею Тетяна Ткаченко-Суханова, інформує медіапортал DOZOR.

«Сьогодні, 13 вересня 2019 року перестало битися серце Віктора Васильовича Френчка - скульптора, чиї роботи стали невідємною частиною історії та сьогодення нашого міста та краю», - написала Ткаченко-Суханова.

Довідково:

Віктор Васильович Френчко народився 6 серпня 1949 року в селі Підзамочок Бучацького району Тернопільської області.
У 1973 році В. Френчко з відзнакою закінчив інститут та був запрошений на роботу до Кіровоградського художньо-виробничого комбінату художнього фонду України. З цього часу Віктор Френчко мешкав в нашому місті.
Він був членом Національної Спілки художників України з 2012 року, лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у номінації «Національна традиція» (2009). У 2018 році цілком заслужено став
першим лауреатом міської художньої премії імені Бориса Вінтенка.
6 серпня Віктору Васильовичу виповнилося 70 років.

Твори В. Френчка, велика кількість яких присвячена видатним землякам, розташовані по всій області та за її межами. Це свідчення неабиякого значення творчості Віктора Френчка для Кіровоградщини та обласного центру.

Низький уклін Віктору Васильовичу за невтомні роки подвижницької творчої нелегкої праці, а його близьким - щирі співчуття.

image
Переглядiв: 1022