Понад 70 тис грн назбирали для ЗСУ під час виставки-ярмарку “Волонтерський крафт” (ВІДЕО)

12.10.2022 15:21

Протягом чотирьох годин виставки-ярмарку “Волонтерський крафт”, організованому у Кропивницькому Асоціацією сприяння самоорганізації населення у Кіровоградській області, волонтерам із районів Кіровоградщини вдалося зібрати 70 078 грн. Разом із додатковим фінансовим ресурсом, відзначають волонтерські команди, вдалося отримати цінні контакти та свіжі ідеї для втілення на своїх виробничих базах. Про це повідомляє ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», інформує медіапортал DOZOR.

“У нас розширений швейний цех. Ми маємо дві невгамовні волонтерки-швеї, які хотіли побачити під час ярмарку що ще додатково можемо відшивати, аби допомагати хлопцям. На ярмарку вони познайомилися із іншими волонтерськими командами, тепер ми додамо в асортимент нашої волонтерської продукції спальники, евакуаційні ноші. Ми також обмінялися контактами із волонтерськими командами, які теж роблять сухі набори, аби допомагати один одному в розвитку цього напрямку”, -  ділиться результатами участі в ярмарку Наталя Кучеренко, співзасновниця ГО “Волонтери Новомиргорода”.

Виручені за рахунок пригощання відвідувачів заходу та продажу своєї продукції волонтерські організації самостійно витратять на закупівлю тканин для пошиву амуніції, продуктів харчування для виготовлення сухих наборів та тушкованки, воску для виготовлення окопних свічок, пластику для виготовлення військових девайсів. Частину коштів волонтери вже передали на закупівлю гуми для військових автівок (Кропивницький) та у загальний збір на дрони-камікадзе (Приютівська ТГ).

“Волонтерські організації, які працюють у районах Кіровоградщини, менш відомі. Ця подія дала нам можливість організувати майданчик, де волонтери самі демонстрували себе та власноруч виготовлену продукцію. Якщо на початку повномасштабного вторгнення волонтерські центри створювалися задля реагування на потреби військових та людей, яким довелося тікати від війни, то зараз, маючи такий потужний матеріальний і людський потенціал, вони можуть працювати на економіку конкретної територіальної громади. Одне із наших завдань Програми підтримки волонтерів Кіровоградщини, що втілює наша організація за підтримки National Endowment for Democracy, - всебічно підтримувати такі команди та допомагати їм розвивати соціальні підприємства на базі громадських організацій”, - говорить голова КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Алла Волошина.

Нагадаємо, цієї суботи у Кропивницькому вперше відбувалася виставка-ярмарок “Волонтерський крафт”, у якому взяли участь 16 волонтерських центрів із 10 громад Кіровоградської області. Учасниками заходу стали волонтерські команди, які власними силами облаштували виробництва на своїх базах й виготовляють продукцію, що нині необхідна постійно і у великій кількості. Захід відбувся у межах Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградської області, що втілюється у проєкті «Соціальне замовлення Кіровоградщини», який реалізує КОО ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення"  завдяки фінансовій підтримці National Endowment for Democracy.

Переглядiв: 1473