Проблеми є: На Кіровоградщині фахівці обстежили річку Інгул (ФОТОФАКТ)

11.04.2023 11:04

Фахівці регіонального офісу водних ресурсів провели обстеження річки Інгул. Дослідження розпочалося з витоку у с. Бровково. Про це повідомляє медіапортал DOZOR з посиланням на прес-службу офісу водних ресурсів.

Фахівці зафіксували кілька основних проблем санітарно – екологічного стану навколоводної екосистеми річки, такі як висока зарегульованість водними об’єктами та морфологічні зміни, часткове розорення та забруднення побутовим відходами прибережних захисних смуг, особливо в межах населених пунктів.

Зокрема, фахівці обстежили Петрівське водосховище, яке знаходиться у верхів’ї річки Інгул. Воно було побудоване для захисту м. Кропивницький під час проходження повені та паводків.

Підсумовуючи проведені дослідження під час обстеження річки Інгул визначено, що сукупність порушень у сфері природоохоронного законодавства, природні чинники, господарська діяльність призводять до забруднення та замулення річки Інгул, зарегульованість верхніх ділянок річки Інгул та її приток перешкоджає міграції риби, уповільнення течії зменшує природну здатність річки до самоочищення, сприяє цвітінню води.

Переглядiв: 2167