
У Кропивницькому почали реалізацію флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій «Рух без бар'єрів». Деталі про кількість проєктів, які будуть реалізовані в обласному центрі, розповів під час брифінгу повідомив заступник міського голови Олександр Вергун сьогодні, 24 липня, інформує медіапортал DOZOR.
Наразі впроваджується перша черга такого проєкту.
«Програма передбачає створення комфортного, безпечного та інклюзивного середовища для всіх жителів: людей з інвалідністю, ветеранів, військових, літніх людей. У державному проєкті взяли участь 15 населених пунктів, здебільшого – міста обласного значення», - зазначив посадовець.
Для того, аби визначити, де такі маршрути найбільш затребувані, працювала відповідна робоча група, яка діє і сьогодні. У першій черзі бере участь 5 проєктів, три з яких вже почали реалізовуватися:
Мова йде про:
Вулицю Шевченка
Вулиця Архітектора Паученка
Вулиця Велика Перспективна.
Зараз роботи йдуть по вулиці Великій Перспективній. Також паралельно по вулиці Архітектора Паученка найближчим часом теж почнуть роботи. (відрізок від Перспективної до Пашутінської)
По вулиці Шевченка роботи будуть проводити на відрізку від вулиці Михайлівської до вулиці Кропивницького.
Ще два проєкти знаходяться на погодженні в МІнрегіонбуді (вулиця Театральна (від вулиці Великої Перспективної до вулиці Чорновола і вулиця Шевченка – на відрізку від Великої Перспективної до вул. Михайлівської)
Ці тротуари, зазначає посадовець, були обрані тому, що тут зосереджені лікувальні заклади, а також ЦНАП, який надає великий перелік послуг. Вулиця Театральна – адже будується Центр підтримки ветеранів, і центр міста (вулиці Велика Перспективна та Шевченка – адже це головна магістральна вулиця, по якій проходить майже весь комунальний транспорт.
Вартість проєктів:
Вулиця Шевченка (від Михайлівської до Кропивницького ) – 10,5 мільйонів гривень.
Наразі на експертизі знаходиться проєкт (Частина вулиці Шевченка – тротуар від В. Перспективної до вул. Михайлівської ) . Його вартість - 15 мільйонів гривень
Роботи від вулиці Паученка до Пашутінської – 4,8 млн. грн.
Роботи від вули. В. Перспективна (від вул. Степана Бандери до Театральної) – 11,4 млн. грн.
Роботи від вул. Театральна (від вул. Пашутінської до Чорновола) – близько 8 мільйонів гривень.
Довідково:
Перший етап безбар'єрного маршруту у Кропивницькому, протяжністю 1,5 кілометра, планується завершити до кінця 2025 року. Загалом маршрут безбар'єрності має охопити ключові соціально важливі об'єкти та матиме протяжність 11 кілометрів.
Фінансування проєкту здійснюється за схемою 40% - державний бюджет, 30% -
місцевий бюджет та 30% - обласний бюджет. У рамках проєкту комунальний транспорт отримав маркування, а також
проводяться роботи з облаштування перехресть, пішохідних переходів, закладів
освіти, охорони здоров'я, соціальних та адміністративних установ, закладів
громадського харчування та громадського транспорту, щоб забезпечити їхню
доступність.