"Ритми моря і степу": У галереї "Єлисаветград" презентували виставку картин митців Одеси (ФОТОРЕПОРТАЖ)

01.05.2024 19:07

В обласному центрі в галереї «Єлисаветград» відбулася презентація виставки митців Одеської обласної організації Спілки художників України сьогодні, 1 травня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

30 картин, виконаних у різних техніках, представлені в експозиції «Ритми моря і степу». За словами засновника галереї Миколи Цуканова, ідея представлення цієї виставки саме у Кропивницькому готувалася давно.

«Торік у листопаді я з родиною був запрошений у Київ до Національної спілки художників України. Там я побачив масштабну виставку, яка була представлена з нагоди 85-річчя з Дня утворення Одеської організації спілки художників України. Саме тоді виникла ідея запросити митців і показати виставку у нас, запросити очільника спілки художників України Костянтина Чернявського. Він – вперше зустрічається тут з митцями і взагалі це перший його візит до Кропивницького», - розповів Микола Цуканов.

Засновник галереї «Єлисаветград» каже: важливо було відібрати роботи тих художників, картини яких вже були представлені у Кропивницькому. Мова йде про Олексія Малика, Наталію Лозу, Святослава Горбенка та інших митців, роботи яких вже бачили кропивничани. До речі, синергія Кропивницького та Одеси невипадкова, адже для очільника Одеської організації спілки художників України Анатолія Горбенка Кропивницький – рідне місто. Він народився та виріс саме тут. 

«Я очолюю один з найпотужніших творчих колективів, який налічує 300 членів спілки художників. Це митці, які працюють в різних напрямках, стилях. Ми представили на цій виставці три секції: монументальну, графічну та живописну, аби показати моєму рідному місту Кропивницькому, де пройшло все моє дитинство. Тут я прожив 19 років і досі маю з цим містом міцні зв’язки. У Києві з нагоди 85-річчя Одеської організації спілки художників України ми представили 380 творів. Микола Цуканов прибув до Києва і запропонував зробити виставку тут, де і представлена частина експозиції. До пандемії ковіду я був у Кропивницькому щороку. І постійно на зв’язку зі своїми друзями та знайомими. Кропивницький для мене – ковток свіжого повітря, адже це моє рідне місто», - голова Одеської спілки художників, народний художник України, професор, академік Анатолій Горбенко.

"Ми обов’язково повинні творити і представляти виставки. Наші воїни захищають нас, і ми теж маємо працювати. Багато людей відвідують наші виставки і мають віддушину у мистецтві, оскільки знаходять спокій у наших роботах. Творчість – це терапія і надійний засіб для подолання стресу під час сучасних подій в Україні», - додав Анатолій Горбенко.

Виставка триватиме у галереї «Єлисаветград» протягом найближчих двох місяців.

Переглядiв: 929