Спроба «Кіровоградгазу» протиснути підвищення тарифу обернулася скандалом (ФОТО)

27.09.2017 14:14
image

Громадські слухання у ВАТ «Кіровоградгаз» щодо тарифу на споживання газу завершилися скандалами сьогодні, 27 вересня. Про це повідомляє DOZOR.

У актовому залі зібралося більше 30 жителів міста, зокрема, представники Громадської ради та активісти. Представників міської ради на дані збори не запрошували.

Так, за словами голови правління підприємства Олександра Гладкого, метою громадських  слухань є обговорення тарифів на газ на 2017 рік. Згідно з даними проекту, який «Кіровоградгаз» розмістив на власному сайті, новий тариф на газ становить 924 гривні за 100 кубічних метрів газу замість  695 гривень.

«У відповідності з законодавством та рішенням комісії з регулювання електроенергії та комунальних послуг ми оприлюднили 11 вересня на сайті підприємства проект з новими тарифами з поясненнями  та цифрами. Сьогодні на обговореннях ми маємо підвести межу обговорення тарифів та повідомимо про це НКРЕКП. Поясню декілька речей, які є для нас важливими і чому саме ми вирішили подати пропозицію щодо нового тарифу. Перше – це невідповідність рівня зарплат працівників «Кіровоградгазу» з середнім рівнем зарплати в області. Наша зарплата середня – 3764 гривень, у області більше 5 тисяч. Ще одна причина - виробничо-технологічні витрати. Ми пропонуємо збільшити цей показник з 15 до 20 мільйонів кубометрів газу. І ще один пункт – приведення цін на закупівлю матеріалів з врахуванням інфляції, бо ціни у нас не переглядалися ще з 2015 року», - повідомив Гладкий.
«Мова не йде про кулуарні рішення, ми подаємо проект про зміну тарифів національному регулятору. На нашу думку, ці тарифи обґрунтовані, ми можемо їх пояснити», - додав Гладкий.

Заява керівника підприємства обурила усіх присутніх на обговореннях, оскільки НКРЕКП та керівництво країни обіцяло не підвищувати тарифи на газ. Крім цього, представників громадськості обурила відсутність реєстрації присутніх, голови зборів та секретаря, а також розсилка повідомлень про збори лише за два дні до заходу.

«Якщо підвищуються ціни на основні енергоносії, то це впливає на всю економіку країни. Є закон про регуляторну політику, і ви маєте пройти три етапи – оприлюднення, обговорення і економічне обґрунтування. На обговорення дається місяць. З приводу оприлюднення, то те, що це є на вашому сайті – не достатньо. Проект має бути оприлюднений у пресі, на телебаченні, по радіо. Ви порушуєте законодавство. І взагалі, ви не знаєте, хто сюди прийшов і ви маєте все протоколювати. Дайте нам час розробити наші пропозиції та подивитися на структуру ваших тарифів, створити робочу групу, яка б це вивчала», - сказала учасниця зборів, голова Спілки підприємництва малого та середнього підприємництва  Ірина Надутенко.
«Люди перестануть платити за газ, якщо ціну підвищать. У «Кіровоградгаза» є прибутки, нехай мінімальні, вони мають думати, як вирішувати проблеми з заробітною платою, бо це є головна причина підвищення тарифу, а не ми. Взагалі у цих обговореннях має брати участь і НКРЕКП, і Антимонопольний комітет. Люди у нас дуже терплячі, але не настільки, щоб ці космічні тарифи почали діяти», - додала Надутенко.
«У нас є основний закон. Якщо вирішувати будь-яке питання, то воно має оформлюватися законно. Я уважно подивився вашу постанову, яку ви оприлюднили. Вона підписана начальником юридичного відділу НКРЕКП. Про що це говорить? Цей акт є сумнівний, бо його якийсь начальник юрвідділу підписав і ви його виконуєте. Ви порушуєте Конституцію. Протягування нових тарифів незрозуміле для усіх містян», - заявив активіст та адвокат Ігор Погасій.

Врешті-решт присутні на громадських слуханнях відмовилися обговорювати тарифи на цьому засіданні та запропонували організувати їх через два тижні.

«Я дію в рамках чинного законодавства, це не моя примха. Сьогоднішнє засідання приурочене обговоренню проекту не вдалося. Значить, зберемося через 10 днів. До 6 жовтня ми збираємо ваші пропозиції. Пропозиції можна відправити на нашу електронну адресу та листами безпосередньо на підприємство. 9 жовтня ми знову проведемо ці збори тут», - сказав Олександр Гладкий.
image
image
image
image
Переглядiв: 3586