Стало відомо, як проводиться перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам Кіровоградщини

15.03.2023 14:46

Пенсіонери, які продовжують працювати, мають право на перерахунок пенсії за стажем або за заробітною платою за умови, якщо: мають 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку пенсії) станом на лютий року, в якому здійснюється перерахунок пенсії. Про це розповіла головна спеціалістка відділу обслуговування громадян №1 (сервісного центру) ПФУ області Наталія Кожухар, інформує медіапортал DOZOR.

“Варто зауважити, що для пенсіонера буде обраний найбільш вигідний варіант перерахунку (або за стажем/заробітною платою)”, – наголосила представниця головного управління.

Кожний наступний перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок за заявою пенсіонера проводиться з 1 числа місяця, в якому надійшло звернення, якщо заяву із необхідними документами подано до 15 числа включно, і з 1 числа наступного місяця, якщо їх подано після 15 числа.

“Подати заяву на даний перерахунок пенсії можна через вебпортал електронних послуг ПФУ та відстежувати хід її опрацювання. Для цього достатньо увійти на вебпортал електроннх послуг за допомогою кваліфікованого електронного підпису або через систему електронної ідентифікації GovID”, – нагадала Наталія Кожухар.

Переглядiв: 472