Старовинну колядку презентував кропивницький етногурт YELKA (ВІДЕО)

22.12.2022 20:20

Кропивницький етногурт YELKA презентував довгоочікувану прем’єру – кліп на старовинну колядку «В нашого дядька» сьогодні, 22 грудня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Пісня записана під час чергової експедиції в рамках проекту «Баба Єлька» - її почули від переселенців з Чорнобильської зони у селі Несваткове Олександрівського району.  “В нашого дядька” - це пісня-подяка усім, хто протистоїть росії на полі бою, в тилу, на культурному фронті, оберігає нашу землю та плекає культуру, усім, хто рятує життя та робить його можливим взагалі. 

За словами лідерки та вокалістки гурту Світлани Буланової, перед початком створення відео вона зверталася до друзів у месенджери та питала “Чуєш, а хто такі ярії пчоли? Кого ти тут бачиш? А коли двор востровий, то який уявляєш?”. Вокалістка згадує, що у більшості випадків всі малювали одну і ту саму картину, а дядька ніхто не сприймав, як людину.

"То радше дух народу, його характер та якості", - констатує Світлана Буланова. 

«Це відео більше документальне. аніж художнє. На території Кіровоградської області не було воєнних дій, саме тому вона стала потужним волонтерським хабом та притулком для багатьох вимушених переселенців. Ми хотіли зафіксувати у такий спосіб те, як наші люди вміють збирати себе по частинках, об’єднуватися і продовжувати допомагати армії та країні загалом. А пара, яка так смачно цілується - це нагадування, що життя має продовження і скоро ми знову бачитимемо безхмарне небо, щасливих дорослих та дітей, які цямкатимуть бабусиними пиріжками. Кожна сцена у кліпі - це про реальних людей та їх справи. Ми сплели в одне відеополотно цивільних, волонтерів, військових, показали їх як одну родину у прямому та переносному сенсах, а також зациклили сюжет: він починається з дитини, а закінчується парою, яка сама може дати нове життя, коли мрії тої дитини здійсняться», - зазначає Світлана Буланова.

Режисеркою кліпу стала Катерина Мурована, яка перебувала на зйомках відео протягом 8 місяців.

Довідково:

Гурт YELKA (Єлька) - етногурт з Кропивницького, який грає музику, засновану на старовинних українських народних піснях. Гурту притаманні риси інді, року та  електронної музики. Крім власне етніки, яка завжди лежить в основі. 

Склад гурту:

Макс Величко - аранжування, гітара;

Світлана Буланова - вокал;

Макс Діденко - барабани. 

Переглядiв: 2715