Сьогодні «Баба Єлька» презентує першу серію документального серіалу, присвячену традиціям Кіровоградщині

20.05.2024 16:31

Проєкт "Баба Єлька" презентує першу з 10-серій документального серіалу, присвячену традиціям Кіровоградщині, сьогодні, 20 травня, о 19:30. Про це повідомили в організації "Баба Єлька". 

Цьогоріч у лютому команда громадської організації «Баба Єлька» анонсувала нову просвітницьку ініціативу «Стань агентом «Баби Єльки», яку реалізують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У межах ініціативи команда має створити низку культурних продуктів, серед яких серіал про старожилів найвіддаленіших сіл Долинської, Устинівської, Онуфріївської, Голованівської та Петрівської громад Кіровоградської області. 

Для першої експедиції в рамках проєкту обрали Долинську громаду (с.Олександрівка, Маловодяне та Новогригорівка Друга),  куди «Баба Єлька» їздила в експедиції задля  фільмування процесу спілкування з місцевими старожилами. Наразі команда готова презентувати на загал першу серію фільму «Баба Єлька», відзняту режисеркою Катериною Мурованою.

«Катерина у цій серії використала мої особисті відеозаписи з переживаннями, які я знімала на початку великої війни. Світу необхідно знати, що ми відчували на той момент.  Матеріалу з експедицій  було дуже багато,  ми хвилювалися з приводу того,  як з-поміж такої кількості обрати найвдаліші кадри, ті, які зможуть доторкнутися до серця глядача. Однак наші перестороги були марними, режисерка фільму створила саме той культурний продукт, який здатний і шокувати, і розчулити глядача.  Особисто мене переповнювали емоції від початку й до кінця серії.  Хочу, щоб всі розділили з нами ці відчуття», - розповіла про свої перші враження від перегляду серії співзасновниця проєкту «Баба Єлька» Світлана Буланова.

У першій серії команда «Баби Єльки» дослідила і кулінарну традицію Долинської громади, зокрема дівчата – Інна Тільнова та Світлана Буланова – вчилися готувати молозиво та традиційні для Олександрівки вареники із сирою картоплею. Майстер-клас провела Раїса Ласкурійчук – директорка Олександрівського клубу і агентка у с.Олександрівка

Режисеркою проєкту стала Катерина Мурована, з якою команда «Баби Єльки»  вже співпрацювала  під час зйомок серіалу «Баба Єлька. Експедиція на піч» у 2021 році.

«Людство розповідає історії з часів наскельного живопису. І, виходить, що наш проєкт - це просто частина цієї споконвічної традиції: розповідати історії, передавати досвід, рефлексувати, ділитися, проживати. Це бажана, вилюблена і вимріяна робота, яка створюється зараз як ресурс Добра і Світла для кожного, як місце проживання, прийняття і безпеки. Це робота, в яку я вірю усім серцем»,- розповіла Катерина Мурована.

До речі, участь у зйомках першої серії також узяв Ігор Крушеницький – член проєкту «Баба Єлька», журналіст «Нової газети», який нині мобілізований і служить на Південному напрямку фронту. Ігор скористався відпусткою для того, щоб поїхати в експедицію у Маловодяне та Новогригорівку другу.

Першу серію з 10-серійного документального циклу «Баба Єлька» можна переглянути вже сьогодні, 20 травня, о 19:30 на ютуб-каналі "Баба Єлька».

Переглядiв: 420