«Танці на Дворцовій»: як у Кропивницькому під відкритим небом виконували падеспанець та краков’як (ВІДЕО)

06.11.2021 19:45

У Кропивницькому відбулися «Танці на Дворцовій», в рамках заходу усіх бажаючих навчали традиційним танцям сьогодні, 6 листопада. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Так, сьогоднішнім майстер-класом фактично завершили сезон танців під відкритим небом. Сьогодні бажаючі вчилися виконувати танці, які зібрала команда проекту  «Баба Єлька» під час експедиції до села Копенкувате Голованівського району – падеспанець, карапет, краков’як.

«Я приєдналася до проекту «Баба Єлька» приблизно рік-півтора тому. До цього я самостійно вивчала традиційні танці, з дитинства займалася народними танцями. У якийсь час я зрозуміла, що танець не може існувати лише на сцені, це неправильно, коли народні танці виконують окремі люди, а інші можуть лише дивитися. Тож я почала шукати та вивчати традиційні танці в YouTube, відвідувала майстер-класи. І коли познайомилася з учасниками проекту «Баба Єлька», то вже розуміла, що я хочу шукати в експедиціях. Однак під час поїздок виявилося, що все не так просто, як мені здавалося – багато бабусь більше розповідали про свої емоції, коли згадували, як танцювали. Але показати фізично не завжди мали змогу. У селі  Копенкуватому нам показали справжні танці – їх виконували бабусі і дідусі, акомпонували справжні музиканти», - розповідає відповідальна за хореографічний напрямок проекту «Баба Єлька» Наталія Ковальчук.

За словами Наталії Ковальчук, саме ця поїздка стала стартом нового хореографічного напрямку проекту «Баба Єлька». Вже у липні музик з Копенкуватого запросили до Кропивницького, де і відбулися перші «Танці на Дворцовій».  Попри наближення зими та складних для танців під відкритим небом умов,  організатори проекту зазначають: «Танці на Дворцовій» обов’язково будуть жити далі, оскільки знайшли підтримку серед містян та гостей Кропивницького.

«Звичайно, ми будемо орієнтуватися на погоду та епідситуацію в країні. Якщо все складеться, то ми будемо продовжувати вести танці. Нехай, для меншого кола людей. На жаль, площа приміщення етнолабораторії «Баба Єлька» не настільки велика, щоб там зібрати таку ж кількість людей, як на вулиці. Тож , можливо, ми будемо взимку вчитися новим танцям самі, щоб навесні, знову розпочати наші «Танці на Дворцовій»», - резюмувала Наталія Ковальчук.
Переглядiв: 3225