У фермерському господарстві Кропивницького району зафіксували африканську чуму свиней

16.11.2023 12:57

На території фермерського господарства в селищі Новгородка підтвердилося захворювання свиней на африканську чуму. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі області.    

Там утримувалося 278 голів. Для проведення епізоотичного розслідування спеціалісти Кропивницького районного управління та районної державної лікарні ветеринарної медицини терміново виїхали на місце захворювання та загибелі тварин.  Зі слів керівника фермерського господарства, свині почали хворіти з 12 листопада.  З огляду на загибель однієї свині та наявність у хворих клінічних ознак африканської чуми свиней (загальне пригнічення, відмова від корму, ціаноз вух та підгрудка, температура тіла 37,3 - 40,5°С) ветеринарні фахівці здійснили відбір біологічного матеріалу для дослідження в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби.    

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС провели засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій районній державній адміністрації. Рішенням комісії затверджено план дій та визначено  межі епізоотичного вогнища (територія фермерського господарства), зону захисту радіусом 3 км (смт Новгородка та село Воронцівка Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області).  зону спостереження (нагляду) радіусом 7 км, до якої ввійшли села: Бережинка, Ново-Андріївка, Вершино-Кам’янка, Велика Чечеліївка, Білозерне, Куцівка, Ручайки, Спільне, Перше Травня Новгородківської селищної ради Кропивницького району.  

Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС тварини, які утримувалися на території фермерського господарства (в епізоотичному вогнищі), підлягають умертвінню безкровним методом, після чого проводять спалювання. Приміщення, в яких утримувалися свині, знезаражують.  На в’їзді до епізоотичного вогнища встановлено карантинний пост, забезпечено цілодобове чергування. Обмежено доступ стороннього транспорту та людей на час карантину з АЧС (40 діб).  Наразі проводиться робота з уточнення свинопоголів`я в зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.

Переглядiв: 365