У Кропивницькому відзначають День української державності (ФОТОРЕПОРТАЖ)

28.07.2023 10:57

В обласному центрі проходять урочисті заходи з нагоди Дня української державності сьогодні, 28 липня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Довідково:  

Україна 28 липня 2022 року вперше відзначила День української державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував торік президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України і затвердив відповідний указ. 

Своєю чергою Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем. Очікується, що закон сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелюванню фейкових наративів з боку Росії як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.

День української державності є офіційним вихідним днем, але через воєнний стан державні вихідні на час його дії скасовано. Також Україна 28 липня відзначає 1034-ту річницю з Дня хрещення Київської Русі. Це свято було запроваджено в липні 2008 року.

Переглядiв: 1270