У Кропивницькому відзначили річницю роботи Центру допомоги врятованим (ФОТО)

01.04.2024 10:45

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського відбулися заходи з нагоди першого року роботи Центру допомоги врятованим. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Так,  Центр допомоги врятованим у Кропивницькому створено за ініціативи Офісу Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Швеції, Франції, у співпраці з Кіровоградською обласною військовою адміністрацією, Кропивницькою міською радою та ГО “Інноваційні соціальні рішення”.

За рік роботи до Центру у Кропивницькому звернулись 1531 особа, з яких внутрішньо переміщених 67%. Загалом було надано понад 3148 послуг упродовж року, з а саме: 981 соціальних, 1607 психологічних, 535 юридичних. 14 % послуг здійснено у дистанційному форматі.

Центр у Кропивницькому знаходиться за адресою вулиця Архітектора Паученка, 41/26, 2 поверх (у приміщенні ЦНАПу “Прозорий офіс”). Графік роботи: пн-чт з 09:00 до 17:10, пт з 09:00 до 16:00.

Центри допомоги врятованим створені, щоб реагувати на виклики війни. Допомогу тут можуть отримати постраждалі від сексуального насильства, зумовленого війною, внутрішньо переміщені особи, люди, які виїхали із зони бойових дій чи окупованих територій, місцеві мешканці, родини військовослужбовців, які загинули, перебувають у полоні або безвісти зникли, а також особи, які пережили полон.

До Центрів можна звернутися із будь-якими питаннями, які виникають у зв’язку з повномасштабною війною. Кваліфіковані спеціалісти надаватимуть необхідну соціально-психологічну, правову чи інформаційну підтримку комплексно та в одному місці безкоштовно, безпечно і конфіденційно.

Переглядiв: 338