У Кропивницькому може ускладнитися епідемічна ситуація через порив каналізаційного колектора

23.08.2019 16:39
image

У Кропивницькому через пошкодження напірного каналізаційного колектора ВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград» є загроза ускладнення епідемічної ситуації в зв’язку із забрудненням ґрунтів та води річкової. Про це медіапорталу DOZOR повідомили у Держпродспоживслужбі.

Так, каналізаційні стоки протягом тривалого часу стікали вулицями до річки Інгул, яка використовується жителями міста для відпочинку та риболовлі. Це становить загрозу ускладнення епідемічної ситуації в зв’язку із забрудненням ґрунтів та води річкової.

Спеціалісти міського управління Держпродспоживслужби області разом зі спеціалістами управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради міста Кропивницького та в присутності голови квартального комітету № 10 Подільської районної у місті раді провели обстеження приватного сектору по вул. Херсонській та пров. Акимівському, які найбільше постраждали внаслідок аварії на колекторі.

Фахівці Держпродспоживслужби надали постраждалим рекомендації щодо вжиття профілактичних заходів з метою попередження виникнення гострих кишкових інфекцій, в т.ч. гепатиту А.

Жителі затоплених вулиць продовжують використовувати воду з централізованих мереж міста. Водночас їх попередили про ризики захворювань, пов’язаних із вживанням такої води, оскільки розподільчі водопровідні колодязі було підтоплено. Рекомендовано вживати тільки кип’ячену воду із водопровідної мережі або фасовану питну воду промислового виробництва.

Держпродспоживслужба області надала водоканалу, міськраді наступні рекомендації щодо ліквідації можливого осередку епідемічного ускладнення та попередження інфекційної захворюваності мешканців міста:

  • провести обстеження прибережної зони річки Інгул з лабораторним контролем води річкової, ґрунту та води з підтоплених колодязів;
  • провести очищення, промивки та дезінфекції підтопленої криниці, погребів, надвірних вбиралень, вигребів, домоволодінь та прилеглих до них територій;
  • після ліквідації аварії провести профілактичну дезінфекцію водопровідних мереж;
  • мешканцям підтоплених домоволодінь знищити забруднені каналізаційними стоками харчові продукти, в т.ч. консервовані;
  • інформувати населення щодо заборони відпочинку та риболовлі на річці Інгул в містах стікання каналізаційних стоків та наближених до них територій.

Ситуація для жителів вулиць, які постраждали від аварії на каналізаційному колекторі, залишається складною, але контрольованою.

Переглядiв: 833