У Кропивницькому можна пройти тест на визначення рівня володіння державною мовою

19.07.2021 15:47
image

У головній кригозбірні Кропивницького та області як одному з центрів розвитку української мови розпочинаються іспити на визначення рівня володіння державною мовою, необхідного для претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування, а також для набуття громадянства України завтра, 20 липня. Про це медіапорталу DOZOR повідомили в бібліотеці ім. Д. Чижевського. 

Щоб отримати відповідний сертифікат, треба пройти іспит, підготовлений Нацкомісією зі стандартів державної мови.

В ОУНБ імені Дмитра Чижевського іспити проходитимуть в Інтернет Центрі.

Для проходження іспиту потрібно:

- Почитати доступну інформацію, що стосується іспиту:

- Зареєструватися на порталі

- Завчасно прийти на іспит до Інтернет Центру книгозбірні, адже після початку іспиту потрапити на іспитовий майданчик буде неможливо.

- Бути в масці.

- З собою взяти документ, який посвідчує особу (паспорт, водійські права, електронний паспорт у застосунку Дії) та УЕП на флешці, якщо в такий спосіб будете авторизуватися.

- Під час іспиту заборонено: спілкуватися; списувати; користуватися будь-якими девайсами та гаджети; робити помітки, що можуть ідентифікувати особу.

- Онлайн- іспит з фахівцями Нацкомісії зі стандартів державної мови триватиме 2 години, тому варто взяти з собою воду.

Якщо щось незрозуміло, можна перейти за посиланням.  

Іспит ділиться на чотири частини, усні та письмові: «Культура мови»» (24 тестів), «Читання» (20 тестів), «Письмо» (одне завдання відкритого типу), «Говоріння» (два завдання відкритого типу). 

У перших двох частинах перевірятимуться уміння застосовувати українську мову в умовах службової комунікації; дотримання норм української літературної мови; розуміння змісту і деталей прочитаного тексту, критичного осмислення прочитаного тощо.

У частині «Письмо» передбачається письмовий переказ аудіозапису, до теми якого потрібно також висловити і своє ставлення. Розмір тексту не менше 100 слів.

В частині «Говоріння» потрібно буде показати вміння спілкуватися на різні теми. Оцінюватимуть логічність, послідовність, лексичну й граматичну правильність мовлення, здатність підтримувати чи починати розмову, уміння висловлювати свої уподобання, переконувати, дискутувати тощо. Тривалість усної частини іспиту – до 20 хвилин.

Подробиці за посиланням: 

Результат іспитів буде відомий за 15 календарних днів або раніше. За результатами успішного проходження іспиту видається безстроковий державний сертифікат про рівень володіння мовою першого або другого ступеня.

Переглядiв: 1514