У Кропивницькому не вистачає коштів, щоб забезпечити препаратами інсулінозалежних

08.04.2020 09:31

В обласному центрі не вистачає коштів, щоб повністю забезпечити препаратами інсулінозалежних. Про це медіапорталу DOZOR повідомили в міському управлінні охорони здоров’я.

За інформацією, управління направляло листи, зокрема, до ВРУ, Прем’єр-міністра України, МОЗу з метою виділення додаткових коштів, у тому числі на цукровий та нецукровий діабет у сумі 11,2 мільйонів гривень.

«На І квартал 2020 року затверджено цільові видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет за рахунок медичної субвенції у сумі 1 790,9 тисяч гривень, що складає лише 42% від потреби. Хворі в січні - лютому 2020 року безвідмовно отримували препарати інсулінів, відповідно до виписаних рецептів, до повного освоєння бюджетних коштів», - повідомили в управлінні.

Натомість в управлінні зазначають, що з міського бюджету також вже виділяли на інсулін 710,5 тисяч гривень. Наразі кошти використані у повному обсязі.

«Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 25 березня 2020 року, якою обласному бюджету Кіровоградської області, у тому числі Кропивницькому, передбачено забезпечення хворих на цукровий діабет безкоштовними препаратами інсулінів за Державною програмою у сумі 19 049,9 тисяч гривень у період з 1 квітня до 30 вересня 2020 року. Департамент охорони здоров’я готує проект розпорядження голови ОДА, яким буде виділена певна частина з цих коштів на місто. За розрахунками, нам щомісяця в середньому потрібно мінімум 1,2 мільйона гривень, а максимум - 1,5 мільйона гривень», - додали в управлінні охорони здоров’я.
Переглядiв: 476