У школах Кіровоградщини запровадять мультипрофільне харчування за типом шведського столу

13.07.2020 16:16

У 48 школах Кіровоградщини запровадять мультипрофільне харчування за типом шведського столу в рамках проекту «Сучасна шкільна їдальня». Про це під час прес-брифінгу повідомив начальник управління освіти, науки ОДА Володимир Таборанський сьогодні, 13 липня, інформує медіапортал DOZOR.

За словами посадовця,  згідно з указом президента від 25 травня пріоритетом є розвиток безпечного та здорового освітнього середовища. Серед цих пріоритетів – і забезпечення якісного та здорового харчування учнів. Реалізовувати проект «Сучасна шкільна їдальня» будуть у три етапи.

«11, 5 млн. грн. спрямовано сукупно як з державного, так і з місцевого бюджетів і першим кроком на сьогодні відбуваються процедури по закупівлі нового сучасного обладнання на харчоблоки. Це перший крок. Наступним кроком буде ремонт цих харчоблоків і приміщень їдалень, на це спрямовано близько 4 мільйонів гривень із місцевих бюджетів. Таким чином, за цим проектом ми отримаємо 48  шкіл, де в нас повністю відремонтовані харчоблоки, зали для споживання їжі і встановлене нове сучасне обладнання. Але навіть це не передбачає завершення всього проекту. Третій крок – нові підходи до організації харчування», - пояснив Таборанський.
image
«Третій напрямок – ми будемо пропонувати дітям страви за новими рецептами наших кулінарів, серед них – відомий український кулінар Євгеній Клопотенко. Разом з тим, у нас є багато кулінарів, які пропонують із того ж самого набору продуктів: картоплі, буряків, молока приготувати зовні незвичайні страви, які будуть викликати інтерес і апетит у дітей. Крім того, це харчування на основі double-меню, можливість вибору двох,трьох страв, це мультипрофільне харчування за типом шведського столу. Над цим сьогодні працюють в закладах освіти», - додав посадовець.
Переглядiв: 1527