У закладі під Кропивницьким скандал через звільнення вчителів

03.02.2020 15:55
image

Директор Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів філії КЗ «Первозванівське НВО» Кіровоградського району Кіровоградської області Варвара Володіна стверджує, що її незаконно звільнили наприкінці січня. Про це жінка повідомила у коментарі медіапорталу DOZOR.

За словами педагога, причиною звільнення став нібито прогуляний іншою вчителькою робочий день у жовтні. Однак керівник КЗ «Первозванівське НВО» Оксана Курлова вирішила звільнити її аж у січні. Мотив – в одноразовому грубому порушенні.

«28 грудня приїхала директор КЗ «Первозванівське НВО» і сказала: «Пишіть заяву, де була вчителька у кінці жовтня». Я написала пояснення про те, що вчительці було 60 років, вона у мене відпросилася, написала заяву з проханням, щоб я її відпустила. Вже у неділю, 3 листопада, вчителька чесно відпрацювала цей день, оскільки вона була в журі на олімпіаді.  Директор КЗ «Первозванівське НВО» Оксана Курлова приїхала до нас та заявила, що їй надійшло усне повідомлення, що вчительки не було на роботі, що вона прогуляла робочий день та взяла пояснення з мене та з цієї вчительки і поїхала», - розповідає Варвара Володіна.
«17 січня Курлова приїхала і запросила мене до кабінету. Там вона поклала на стіл наказ про моє звільнення за п. 1. ст. 41 КЗпП «Грубе порушення». Я її запитала: «За що?» Мені відповіли: «Читайте». Я розхвилювалася, не отримала ні трудової книжки, не розписалася в наказі про те, що не згодна з ним. Оксана Михайлівна була разом зі своїми заступниками. Вони написали акт про те, що я відмовилася отримати трудову книгу. Я пішла до учительського кабінету і вже Курлова зачитала цей наказ вголос. Я не згодна з таким рішенням. Я на керівній посаді з 2001 року і не було жодних доган, нічого такого не було. Я вчасно здавала усю документацію, заклад проходив усі перевірки. Знаю, що я невигідна, оскільки є працюючим пенсіонером, але я працюю за всіма законами, оскільки їх знаю», - зазначає педагог.

За словами Володіної, вчителька, яку директорка Калинівської ЗОШ відпустила в її день народження, також звільнена 28 січня.  

«Після цього я потрапила до лікарні з високим, фактично інсультним тиском. Цього тижня мене лише виписали з лікарні, і зараз я проходжу лікування вже вдома. Вчителька, яка нібито прогуляла робочий день, була звільнення 28 січня. Не було ні службового розслідування, нічого. », - скаржиться Варвара Володіна.

За коментарем медіапортал DOZOR звернувся до директора КЗ «Первозванівське НВО» Оксани Курлової. Керівник навчально-виховного об’єднання порушення у рішенні про звільнення не вбачає. І пояснює: директор вказала лише одну дату, коли вчителька була відсутня на роботі - день ювілею. Вчителька ж вказала, що її не було протягом трьох днів. До того ж, Оксана Курлова не була повідомлена про цей факт. 

«Вчителька-пенсіонерка, не була на робочому місці, а Варвара Миколаївна приховала цей факт. Це їхня думка, що не було службового розслідування, тому що Варвара Миколаївна відмовилася отримувати будь-які документи, про що складені відповідні акти щодо звільнення і акт про саме порушення складено відповідно усім правилам трудового законодавства», - повідомила Курлова.

У коментарі медіапорталу DOZOR керівник управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Володимир Таборанський повідомив про те, що усне звернення від Варвари Володіної до управління було. Фахівці управління наразі з’ясовують усі подробиці проблемної ситуації.

«Звернення мало місце минулої п’ятниці. Людина прийшла до нас без жодних документів, які б свідчили про її звільнення. Ми поспілкувалися в управлінні з цією людиною  і порадили їй, яким чином відстоювати свої права. По-перше, вона має звернутися до управління зі зверненням, додати пакет документів, який підтверджує її правоту і після цього ми включаємося в роботу. Якщо в ході перевірки ми виявляємо порушення прав працівника, то, звичайно, ми будемо відстоювати поновлення його прав. Наразі в нас є лише усна інформація від Варвари Володіної про те, що її звільнили. Ми, як будь-який орган, реагуємо на звернення. Коли вона звернеться до нас письмово з пакетом документів, ми зможемо все це перевірити. Наразі в нас лише усне звернення, але сьогодні ми із Первозванівською громадою, відділом освіти, з’ясовуємо, що ж там відбулося. Ми вже займаємося цим питанням»

Наразі Варвара Володіна та звільнена вчителька збирають документи та планують звертатися до суду.

Фото zaxid.net

 

Переглядiв: 11393