Вегетативна веснянка: Етногурт YELKA з Кропивницького презентував нову пісню (ВІДЕО)

14.05.2024 11:24

Етногурт YELKA  з Кропивницького презентував нову пісню – вегетативну веснянку, яку наші пращури співали від перших польових робіт та аж до зелених свят. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Про пісню

Зазвичай ми обираємо основу для майбутнього релізу серед сотень пісень, записаних в етнографічних експедиціях проєкту “Баба Єлька”. Однак ця пісня до нас потрапила майже випадково. Настя Павлівна Зеленько - одна із топових респонденток проєкту. Ми від неї привезли незліченну кількість матеріалу. Якось увечері Світлана Буланова, співзасновниця проєкту та вокаліста YELKи зателефонувала Насті Павлівні, котра і наспівала “Дувай-ву”.

Це вегетативна веснянка. Її співали від перших польових робіт та аж до зелених свят. Такі пісні співали під час велелюдних толок. Вона допомагає тримати темп, надихає, смішить, підіймає настрій. Мелодія пісні - проста, як двері, кожен може повторити мотив. І саме в цьому її магія.

Ця пісня вже неодноразово виконувалась майже під час усіх активностей “Баби Єльки”. Вона просто не могла не отримати нове життя. Ми навмисне відійшли від закрученого звуку у бік качового, більш рокового звучання.

У своїх піснях ми не змінюємо вокальну мелодію, намагаємось витримувати початковий темп та повторити манеру співу, вимову слів у пісні саме так, як ми її отримали від реципієнта.

Про гурт

Гурт YELKA (Єлька) - етногурт з Кропивницького, який грає музику, засновану на старовинних українських народних піснях. Назва гурту - це ім’я бабусі вокалістки. Світлана перейняла від неї багато пісень, рецептів страв, традицій тощо. Гурту притаманні риси інді, року та  електронної музики. Крім власне етніки, яка завжди лежить в основі.

Склад гурту:

●                    Макс Величко - аранжування, гітара. Брав участь як музикант у складі багатьох гуртів України та за кордоном, а також є співавтором рок-опери “Тарас Бульба”;

●                    Світлана Буланова - вокал. Співзасновниця етнографічного проєкту “Баба Єлька”, людина, закохана в український побут, традиції, а особливо - в пісні;

●                    Макс Діденко - барабани. Учасник багатьох гуртів, надійна опора гурту та незмінний його учасник.

Посилання:

Ютуб Дувай-ва (Duvai-va)

Спотіфай https://open.spotify.com/track/1pM7hvShHR1VStqqDhXOHZ?si=d9bfac1622634616

Бендкемп https://yelka.bandcamp.com/track/duvai-va

Ютуб М’юзік https://music.youtube.com/watch?v=0eX4tIL1X4g&si=Ivny6PUumQUlMaU9

Фейсбук https://www.facebook.com/YELKAband

Інстаграм https://www.instagram.com/yelka_band

Контакти: yelka.band@gmail.com Telegram, Viber 068-532-51-94 - Юля (менеджерка)

Переглядiв: 1262