![image](/uploads/posts/2017-08/1502190691_47798.jpg)
В обласному центрі на пустирі, що на вулиці Волкова кількадесят кіровоградців разом з дітьми спостерігали за місячним затемненням за допомогою телескопів ввечері, 7 серпня. Про це повідомляє DOZOR.
Окрім місяця, телескопи наводили на планету Сатурн і присутні могли побачити його унікальні кільця.
«Місячне затемнення відбувається, коли Місяць закриває від променів Сонця наша Земля. Якщо дивитися, то з північної сторони Місяця було затемнення, ось це і є тінь Землі. Завдяки таким явищам вчені вивчають побудову нашої атмосфери. І жодним чином затемнення не впливає на загадані бажання, підписані у цей день документи та інше», – розповідає викладач кафедри авіаційної техніки льотної академії Національного авіаційного університету Вадим Лефтор.
«Таке явище відбувається декілька разів на рік, але у різних географічних точках земної поверхні. Якщо говорити про нашу країну, то це відбувається приблизно один раз на два роки. Вони мають періодичність. А сонячне затемнення можна побачити рідше та в значно обмеженій географічній точці. Найближчі сто років повного сонячного затемнення в Україні не прогнозують. Але можна поїхати у географічну зону, де відбувається таке затемнення. Наприклад, велике сонячне затемнення 21 серпня буде видно майже на усій території США», – додав Вадим Лефтор.
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190850_64202.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190850_36660.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190850_13453.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190850_12195.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190850_42342.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190851_90680.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190851_81246.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190851_80587.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190851_91737.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190852_71136.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190852_12720.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190852_86924.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190852_55412.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502190852_82540.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502191143_37905.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502191143_83043.jpg)
![image](/uploads/posts/2017-08/1502191219_84490.jpg)