Як у Кропивницькому відзначили День Соборності України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

22.01.2024 12:41

У Кропивницькому відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України сьогодні, 22 січня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR. 

Так, міська та обласна влада поклали квіти пам'ятника Володимиру Винниченку. Також у рамках заходу відзнаки вручили рідним загиблих військовослужбовців. 

Довідково: 

День Соборності  відзначається в Україні щороку 22 січня на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу. Цього дня також згадують іншу подію, яка відбулася 22 січня 1918 року, рівно роком раніше. Це прийняття 4 Універсалу Українською Центральною  Радою, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки, що також стало важливим кроком до становлення сучасної української держави. Ідея Соборності України є прикметною рисою у численних творах українських поетів.

Переглядiв: 699