«Заробляли» на видачі тіл померлих: судитимуть лікаря патологоанатома на Кіровоградщині

17.11.2023 13:27

 Прокурори затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно завідувача патологоанатомічного відділення за вимагання грошових коштів у родичів померлих по суті за безкоштовні послуги. Про це медіапорталу DOZOR повідомили у прокуратурі області. 

За даними слідства, завідувач патологоанатомічного відділення міської лікарні м.Олександрії, разом з медичною сестрою установи, за «винагороду» готували та видавали тіла померлих осіб їхнім родичам. Родичі ж під час вирішення питань, пов’язаних із організацією поховань, перебували у подавленому психологічному стані, і не вступали у конфлікти із установами, які задіяні у процесі зберігання трупу та його поховання.Зокрема, фігуранти справи вимагали та отримували неправомірну вигоду за видачу лікарського свідоцтва про смерть, прискорення розтину, підготовку тіл до поховання, які є безкоштовними у закладі.

Додатково ще пропонували не передбачені послуги перукаря, косметолога та бальзамування. Таку «роботу» оцінювали від 2 до 5 тис гривень.Слідством задокументовано 13 епізодів злочинної діяльності.Медику наразі інкримінують ч.1,3 ст. 368 КК України. Санкцією статті передбачено до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років.

Переглядiв: 520