Жителі Кіровоградщини платитимуть за комуналку по-новому

16.05.2019 18:17
image

Як відомо, з 1 травня вступив у дію новий закон «Про житлово-комунальні послуги». У зв’язку з цим на жителів Кіровоградщини та країни в цілому чекає низка змін щодо форми управління багатоквартирними будинками та оплатою комунальних послуг. Про це під час наради розповіла заступник директора департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА Маргарита Ященко сьогодні, 16 травня, інформує медіапортал DOZOR.

За словами посадовця, першим кроком, який мають зробити жителі багатоквартирних будинків, є обрання моделі організаційних відносин у кожній багатоповерхівці. Кожен абонент буде окремо сплачувати вартість тієї чи іншої комунальної послуги та абонентську плату за її надання.  Жителі мають визначитися з виконавцем комунальних послуг та укласти з ними договори.

«Мешканці можуть залишатися зі старими договорами з житлово-експлуатаційними підприємствами або обрати собі управителя і обрати модель організаційних відносин стосовно отримання житлово-комунальних послуг. Укласти договір жителям багатоквартирного будинку необхідно до 1 травня 2020 року.  Є кілька варіантів моделі організаційних відносин між виконавцями послуг та споживачами. Обирати, за якою моделлю укладати договори - право співвласників багатоквартирного будинку», - розповіла Ященко.

Закон передбачає три моделі організації договірних відносин щодо надання комунальних послуг:
 - індивідуальний договір;

- колективний договір (договір про надання комунальних послуг, який укладається з виконавцем житлово-комунальних послуг за рішенням співвласників (на умовах, визначених у рішенні співвласників та є обов’язковим для виконання всіма жителями);

-  договір з колективним споживачем (юридичною особою, що об’єднує споживачів та в їхніх інтересах укладає договір про надання комунальної послуги).

Ще одним варіантом є індивідуальний договір за замовчуванням. Він укладається з кожним власником або співвласником у випадку неприйняття рішення про вибір усіх трьох моделей договірних відносин.

Після укладення всіх необхідних договорів з постачальниками води, газу та електроенергії у платіжках зміняться назви послуг. Крім  оплати за тепло та гарячу воду, буде вказана плата за користування мережами та абонплата. 

Також власники «автономок» платитимуть за тепло у місцях загального користування в будинку (під’їзди, підвали тощо) окремо за спеціально розробленою методикою.

«Є методика розподілу тепла по будинку, і ті власники квартир, які мають індивідуальне опалення, повинні платити за цією методикою за місця загального користування та  обслуговування мереж», - зазначила Ященко. 

Наразі заступник директора департаменту ЖКХ закликає звертатися активних жителів області та керівників ОСББ за роз’ясненнями щодо нового закону до департаменту житлово-комунального господарства за адресою: вул. Дворцова 64/53 або за номером: (0522) 24 - 15 - 90.

Фото politeka.net/ua

Переглядiв: 2001