У Кіровоградській ОДА прокоментували ситуацію з пологовим відділенням у Долинській (ВІДЕО)

26.07.2021 15:48

Як відомо, у місті Долинська виникла проблема щодо можливого закриття пологового відділення у Долинській центральній лікарні. Жителі громади вийшли на мирну акцію протесту – кажуть, що відділення має бути збережено. Про ситуацію медіапорталу DOZOR розповів директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

За цього словами, наразі у всіх лікарнях другого та третього рівнів, згідно з умовами закону «Про оптимізацію лікувальних закладів» і діяльності Національної служби здоров’я, яка фінансує заклади охорони здоров’я, контрактують відповідні пакети. Не виключенням  є і Долинська лікарня.

«Торік лікарня контрактувала відповідну чисельність пакетів, цього року законтрактували 6 пакетів послуг. І в перелік цих пакетів не потрапила саме діяльність, пов’язана з пологами, оскільки вони не досягли вимог Національної служби здоров’я. У лікарні не вистачає лікарського складу, лікарів-гінекологів, двох лікарів-анестезіологів, які мають чергувати цілодобово, щоб гарантувати безпечність пацієнткам, які народжують в цій лікарні. Громаді  стало відомо, що цей пакет не контрактовано генеральним директором лікарні і зараз виникло питання щодо оптимізації даного закладу, відповідно до того, що втратили цей пакет послуг», - розповів Олег Рибальченко.

Директор департаменту констатує – лікарня обслуговує кілька громад – Гурівську, Долинську та інші – на території яких немає відповідних закладів охорони здоров’я і які звертаються з питаннями щодо отримання послуг, які стосуються пологів.

«Торік Національна служба здоров’я виділила близько 1,7 млн. грн. на цей рік така ж сума. Але відповідно до умов оптимізації, керівник лікарні оптимізує чисельність працівників таким чином, щоб забезпечити діяльність закладу в нових умовах. Там лишаються працювати  два лікаря, які будуть надавати медичну допомогу, в тому числі  ургентну.  Є чітке гарантування влади про те, що вони забезпечать можливість отримання цієї послуги навіть за рахунок місцевої громади. І буде можливість отримати допомогу в плановому порядку у закладах, які мають потужності і де народжують більше 400 людей протягом року. Найближче місто – Кропивницький, де є перинатальний центр, пологовий будинок – де можна отримати відповідну допомогу», - додав Олег Рибальченко.

Наразі за рахунок місцевої громади долучили ще одного лікаря і можна буде переглядати можливість контрактування не лише даного пакету послуг, а й інших.  Фінансову допомогу заклад отримує від Національної служби здоров’я, допомогу надає і Долинська громада.

Переглядiв: 851