«Де наші гроші?»: На що чекають сотні кіровоградців у чергах у «Центргазі» (ФОТО, ВІДЕО)

11.01.2019 14:55
image

У  Кіровограді в приміщенні дочірнього підприємства «Центргаз» величезні черги  абонентів – до сотні містян. Переповнене приміщення з самого ранку і до вечора. Причина  - постанова Уряду від 19 жовтня, за якою постачальник природного газу ДП «Центргаз» змінився. Новий постачальник - філія ТОВ «Газопостачальна компанія Нафтогаз України».

Нагадаємо,  на сайті ВАТ «Кіровоградгаз» з’явилося повідомлення про те, що жителі Кіровоградщини сплачуватимуть за газ за листопад на рахунки нового постачальника. Проте багато жителів обласного центру встигли внести оплату на рахунок  вчасно, внесли оплату за листопад раніше і на рахунок вже колишнього постачальника. Аби розібратися, куди пішли сплачені кошти, люди приходять до «Центргазу».

У приміщенні станом на 12:00 кількадесят містян. Більшість з них – пенсіонери, тому стояти чи сидіти в задушливому приміщенні для них складно. Для того, щоб вирішити свої питання, кожен має взяти талон з номером в черзі, який видає автомат.  Були випадки, коли містяни просто втрачали свідомість в чергах.

«Чесно, у мене жахливе ставлення до цієї ситуації. Я прийшла сюди на 9:00 і чекаю більше трьох годин своєї черги. Прийшли сюди за довідкою, що в мене в квартирі немає боргів за газ. Така довідка потрібна, щоб продати квартиру, і для її отримання треба буквально п’ять хвилин. За талоном у черзі я 205 -а. Сюди люди приходять з різних питань, але в основному,  через зміну рахунків сплати за газ. Ми також заплатили за старим рахунком і нам сказали, що заява розглядається, але кошти нам повернуть до кінця літа. Тому зараз треба платити 1800 гривень знову», - говорить жителька міста Анна Чимерис.

«Я прийшла сюди переоформлювати субсидію і ходжу сюди третій день. Деякий час я тут стою, але ніяк не дочекаюся своєї черги. Купа людей, в мене не витримує серце, тому йду додому. За талоном я 372-а в черзі і щодня кількість людей збільшується і черга рухається дуже повільно. Раніше такого не було. Сидіти днями тут і чекати пенсіонерам складно, хоч тут і тепло», - каже Світлана Цуркан.
image
image
image
image
image
image
image

Начальник центру обслуговування споживачів «Нафтогаз Україна» Лілія Вінцковська визнає, що проблема дійсно є. За її словами, працівники центру приймають щодня півтисячі людей. На обслуговування одного абонента зараз виділяється близько 30 хвилин. 

«Люди звертаються до нас, щоб дізнатися, чи зараховані їхні кошти на рахунок "Нафтогаз України". На початку грудня торік були випадки оплати за листопад, які помилково зараховані на рахунок ДП "Центргаз".   І зараз люди приходять, пишуть заяви на повернення коштів. Кожна оплата тепер під сумнівом для споживача. Але ми пояснюємо людям, що вони можуть дочекатися повернення грошей, а потім заплатити за новим рахунком. Для повернення оплати власнику особового рахунку необхідно звернутися до нас та написати власноруч заяву, надати реквізити банківського рахунку і кошти будуть повернуті. Абоненти, які написали заяви з 4 до 27 грудня, вже отримали свої кошти», - говорить посадовець.
«Ми просимо людей заспокоїтися та почекати, всі гроші будуть повернуті. Ми приймаємо заяви від людей, але фізично не встигаємо їх перевірити.  Також дуже багато людей звертаються за роз'ясненнями, як сплачувати за газ по субсидії, оскільки змінені умови її надання, а також умови оплати по субсидіям.   Деякі абоненти не погоджуються з даними, що вказані в платіжних повідомленнях за листопад 2018 року.  Ми маємо дочекатися перерахунку субсидії.  Зараз ми просимо людей почекати та підійти після перерахування. Це буде десь у травні», - додає Лілія Вінцковська.

Наразі керівництво установи обіцяє збільшити кількість працівників, які б обробляли запити містян в обласному центрі. А в таких містах, як Світловодськ, Знам’янка та Олександрія – створити приймальні для споживачів ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Переглядiв: 8768