Резонансне вбивство адвоката у Кропивницькому: трьох обвинувачених залишили під вартою

04.06.2021 09:40
image

Колегія суддів Кропивницького апеляційного суду залишили без задоволення апеляційні скарги захисників трьох чоловіків, обвинувачених у вбивстві кропивницького адвоката Олександра Іванова. Про це повідомляє медіапортал DOZOR. 

За даними слідства, чоловіки обвинувачуються у замовному вбивстві, внаслідок чого влітку 2019 року загинув відомий адвокат.

Нині триває судовий розгляд справи в Олександрійському міськрайонному суді Кіровоградської області, в процесі якого, за клопотання прокурора обвинуваченим К. та Б. продовжено строк дії запобіжного заходу - тримання під вартою до 27 червня 2021 року, а обвинуваченому В. змінено запобіжний захід з  цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою.

В апеляційній скарзі захисники обвинувачених просили скасувати ухвалу суду та відмовити прокурору  в задоволенні клопотання, стверджуючи, що прокурор звернувся до суду з клопотанням про продовження строку  тримання під вартою з формальних підстав та надуманих мотивів, не навівши об’єктивних даних про існування та  доведеність ризиків.

Проте апеляційний суд дійшов однозначного висновку, що доводи апеляційних скарг захисників обвинувачених щодо незаконності подальшого тримання вказаних осіб під вартою, спростовуються матеріалами судового провадження, а наявність ризиків -  очевидна.

Зокрема, існує ризик, що обвинувачені переховуватимуться від правосуддя виїхавши за межі країни; перебуваючи на свободі можуть знищити, сховати або спотворити не знайдені слідством речові докази (автомобіль,  зброю та інші боєприпаси),  які мають істотне значення для встановлення обставин цієї справи; конспіративно можуть підтримувати зв’язки з іншими фігурантами цієї справи; незаконно впливати на свідків. 

Крім того, відповідно до ст. 206 КПК України апеляційний суд зобов’язав начальника філії Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально - виконавчої служби України»  провести медичне обстеження обвинуваченого В. та при необхідності забезпечити своєчасне надання йому невідкладної медичної допомоги.  

Як повідомляв DOZOR, 22 серпня 2019 року біля СІЗО на вулиці Куроп'ятникова невідомий на автомобілі ВАЗ ВАЗ 2109 червоного кольору здійснив постріли з автоматичної зброї у бік двох чоловіків. Один із них – адвокат Олександр Іванов загинув на місці. Ще один чоловік отримав травми та тривалий час знаходився в лікарні.

В обласному центрі на початку 2020 року затримали учасників злочинної групи, підозрюваних у вбивстві місцевого адвоката Олександра Іванова та замаху на вбивство іншого місцевого жителя.

Переглядiв: 4621