Резонансну справу щодо смерті екс-міліціонера у Кропивницькому почнуть розглядати у грудні

21.11.2020 15:00
image

Справу щодо загибелі майора у відставці Олександра Собченка розпочнуть розглядати у грудні. Про це медіапорталу DOZOR повідомили у прокуратурі області.

Відомо,  досудове розслідування, яке проводили слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань у Миколаєві, завершили.  Прокуратура направила до суду обвинувальний акт відносно патрульного, якого звинувачують у перевищенні службових повноважень під час затримання водія влітку 2019 року.

Патрульному інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України, тобто перевищення службових повноважень, які супроводжувались насильством, болісними діями та які спричинили тяжкі наслідки та смерть потерпілого.

За інформацією, підготовче судове засідання відбудеться вже 1 грудня. Справу розглядатимуть у Ленінському районному суді.

Нагадаємо , трагічний випадок з 51-річним Олександром Собченком стався 16 липня 2019 року. Свідками затримання та смерті батька стали два його сини та невістка. За їх показами, правоохоронці били їх батька, що і стало причиною його смерті просто на місці затримання. Ситуація набула широкого розголосу та резонансу в країні і серед керівництва патрульної поліції України.

Чотирьох патрульних – учасників затримання відсторонили від посад на час проведення розслідування, а інформацію про цей факт внесли до ЄРДР за ознаками складу правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади та службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки).  За кілька місяців відсторонені правоохоронці знову приступили до виконання своїх службових обов’язків. А справа продовжує розслідуватися Державним бюро розслідувань.

Однак вже на початку цього року підозру оголосили одному поліцейському. За версією слідства, під час затримання водія автомобіля ВАЗ та конфлікту між ним та патрульними один з копів застосував силу – повалив на асфальт та утримував шию. Це призвело до зупинки серця та смерті чоловіка. Як повідомили медіапорталу DOZOR у Державному бюро розслідувань, у цій справі досі ведеться досудове слідство.

 

 

 

Переглядiв: 1785

Disqus seems to be taking longer than usual. Reload?