У кіровоградській галереї презентували фотолітопис життя міста (ФОТО)

21.06.2019 18:00
image

В обласному центрі в галереї «Єлисаветград» відбулася презентація книги з роботами відомого фотожурналіста Василя Ковпака сьогодні,  21 червня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Так, ініціатором створення книги з відображенням життя Кіровограда протягом 1950-1990 років стала галерея «Єлисаветград». Завдяки цій ініціативі вдалося відцифрувати понад 10 тисяч знімків відомого фотожурналіста.

«Три роки тому ми почали вивчати архів фотожурналіста Василя Ковпака, який залишив після себе дивовижний спадок. Ми відцифрували десять тисяч фотографій, на яких висвітлені практично усі сфери життєдіяльності нашого міста. У 2017 році ми показали виставку Василя Ковпака, згодом вдалося заснувати премію, а також встановити меморіальну дошку. Зараз ми хочемо, щоб певна частина фотографій була доступна жителям нашого міста, щоб літопис у вигляді фотографій був збережений в архівах та музеях», - розповів у коментарі медіапорталу DOZOR власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов.
image
image
image
image
image

Переглядати знімки особливо цікаво, враховуючі унікальні описи кожного фото, які Ковпак особисто формував. За словами власника галереї, негативи фотографій передадуть до державного архіву.

«Василь Ксенофонтович фактично  протягом 50 років не лише зупиняв миттєвість, а підписував свої фотографії: надавав назву та короткий опис про місце, де була зроблена фотографія. Сьогодні більшість негативів ми передамо до державного архіву. Щодо книги, то нам вдалося надрукувати 300 екземплярів в одному із видавництв Одеси, наразі отримали 50 екземплярів. Усі книги ми подаруємо державним архівам України  низки міст, а також музеям нашого обласного центру», - додав Цуканов. 

Під час презентації книги власник галереї вручив перші екземпляри журналістам, які висвітлювали події, які стосувалися діяльності Василя Ковпака. 

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Довідково:

Василь Ковпак працював фотокором в газетах "Молодий комунар" і "Кіровоградська правда". Ініціатор створення Національної спілки фотохудожників України, перший голова обласного осередку.

Помер Василь Ковпак 12 жовтня 2005 року.   

Переглядiв: 978