Кредити та дефіцит: що відбувається з бюджетом Кропивницького

01.08.2020 18:30
image

Як відомо, міська рада Кропивницького оприлюднила проект рішення, в якому йдеться про намір взяти 70 мільйонів кредиту в «Укргазбанку». Оскільки брак коштів в бюджеті міста часто стає причиною багаторічної відсутності ремонтів ключових об’єктів Кропивницького, медіапортал DOZOR  дізнався в міському управлінні фінансів про дефіцит у місцевому бюджеті та про кредити, які вже залучила міська рада.

Як повідомили в фінансовому управлінні міста на запит медіапорталу DOZOR, дефіцит за спеціальним фондом бюджету міста становив 321 мільйон 486 тисяч 518, 31 гривень.   

Натомість управління казначейської служби у Кропивницькому підрахувало, що за перше півріччя цього року дефіцит склав 117 мільйонів 952 тисячі 156,91 гривень.

Про деталі ймовірного майбутнього запозичення в «Укргазбанку» 70 мільйонів гривень у фінансовому управлінні не розповіли, мотивуючи тим, що рішення не затверджене міською радою, тому договір з банком не укладений, відповідно і терміну повернення коштів немає. Хоча у проекті рішення про запозичення цих 70 мільйонів вказано, що міська рада планує віддавати гроші протягом 4 років. І віддаватиме їх з відсотками до 16,5% річних.

Метою запозичення цих грошей є фінансування інвестиційних проектів за рахунок бюджету розвитку. Про те, які саме об’єкти маються на увазі – у відповіді на запит не вказали.

Втім, крім 70 мільйонів, які ще не взяті в банку, міська рада Кропивницького має ще один діючий і непогашений кредит.  Запозичення міська рада взяла на освітлення міста. 

«На виконання рішення міськради від 12 листопада 2017 року №1204 «Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) для фінансування інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності у навчальних закладах і системі вуличного освітлення в Кропивницькому» з урахуванням змін, внесених рішенням міської ради від 27 серпня 2019 року №2735 міською радою вирішено здійснити зовнішнє місцеве запозичення шляхом залучення кредиту НЕФКО у сумі 15 мільйонів гривень», - відповіли в управлінні фінансів міськради.

За інформацією посадовців, наразі міська рада взяла  8 мільйонів 524 тисячі гривень, з них на модернізацію системи вуличного освітлення міста – 3 мільйони 524, 7 тисяч гривень. 

Ще 5 мільйонів гривень кредиту міська рада взяла на заходи по енергоефективності НВО №31. 

Із запозиченого кредиту станом на 1 липня міськрада змогла віддати лише 1 мільйон 518, 1 тис. гривень.

Нагадаємо, міська рада Кропивницького, яка регулярно піарить проект з реконструкції терапевтичного відділення Центральної міської лікарні, уклала договір на проведення відповідних будівельно-монтажних робіт на території цього лікувального закладу. Як виявилося, тендер виграла фірма «Кабекслайн», яка стала фігурантом кількох кримінальних справ – через підозру в привласненні бюджетних коштів міста та підробці документації. Також через фірму-двійника переможець «масштабного будівництва» мерії Кропивницького став героєм іншого кримінального провадження, яке стосується облаштування освітлення на території міста.

Як повідомляв DOZOR, вулицю Полтавську у Кропивницькому ремонтуватиме ТОВ «Кронос – лідер», яка потрапляла в будівельний скандал та мала зв’язки з начальником управління капітального будівництва міської ради Кропивницького.

image
image
Переглядiв: 1517