Державна освітня екосистема «Мрія»: Як працює та чи впроваджується вона на Кіровоградщині

16.04.2025 13:26

В Україні працюють над впровадженням у закладах освіти державної освітньої екосистеми «Мрія», яка об’єднає школу, учнів та батьків. Детальніше про цю систему розповіли директор департаменту освіти і науки ОВА Ельза Лещенко та заступник керівника Центральноукраїнського ліцею-інтернату Денис Денисов сьогодні, 16 квітня, інформує медіапортал DOZOR.

За словами Ельзи Лещенко, цифрові технології активно використовують у школах Кіровоградщини. Так, наразі електронні щоденники та журнали використовуються у 355 школах з усіх працюючих 418 закладів (філій). Нещодавно під  час масштабного форуму у Києві за участю профільних міністерств обговорювали започаткування великої освітньої системи «Мрія в Дії».

«Мова йде про те, що в Україні  екосистема «Мрія» носить державницький характер, отже це все буде для шкіл і для батьків та дітей безкоштовним, на відміну від інших електронних систем», - зазначила Ельза Лещенко.

 Що таке «Мрія»

Освітньо-інформаційна система «Мрія» - державна освітня екосистема для вчителів, учнів та батьків, яка надихає вчитися та допомагає знайти себе у сучасному світі. Так позиціонує це Міністерство освіти та Міністерство цифрової трансформації. Ця система допоможе учням всебічно розвиватися, а також ставити цілі і досягати їх.

«Тобто учні можуть бачити свої досягнення онлайн відразу, бачити, який предмет їм треба підтягнути або змінити.  Тут є вбудований штучний інтелект, який надає додаткову освіту та медіа-контент, який дитина може переглянути, заглибитися в конкретну тему», - зазначив Денис Денисов.

Наразі Центральноукраїнський ліцей-інтернат використовує екосистему «Мрія». Денис Денисов також пояснив про її значення та можливості для освітян та батьків.

Переваги для освітян

Першочергова перевага – це відсутність надмірної бюрократії для педагогів. У програмі все буде автоматизованим, що надасть змогу педагогам більше часу приділяти наданню знань дітям.

Переваги для батьків:

Батьки учнів через систему будуть бачити оцінки своїх дітей. А ще - бачити те, чим цікавиться дитина.

«Особливо це актуально для батьків підлітків. Система надає можливості для спілкування та налагодження контакту батьків з дітьми», - наголосив Денис Денисов.

Інновації , заплановані в екосистемі «Мрія»

Мрія ID. Кожен учень матиме свій учнівський квиток. Цей індивідуальний квиток надаватиме додаткові можливості та переваги дітям. Наприклад, це може бути безкоштовний проїзд у громадському транспорті та додаткові бали, за які учень може піти в кіно або придбати книгу тощо.

Також у систему «Мрія» вбудують в месенджер Signal, через який можна створювати чати, учні можуть спілкуватися з вчителями, батьки так само можуть напряму спілкуватися з класними керівниками та педагогами.

«Пріоритетом є безпека, щоб жоден контент та індивідуальна інформація не потрапила у відкритий доступ. Мрія не зберігатиме інформацію на телефоні або у віддалених сховищах», - наголосив Денис Денисов.

Переглядiв: 235