
Фахівці ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» протягом першого кварталу року провела дослідження якості та безпечності питної води, яку споживають жителі Кіровоградщини. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.
Так, з об’єктів централізованого водопостачання (водогонів) дослідили:
- 1488 проб води за мікробіологічними показниками, з яких 4 проби (0,27%) не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-2010 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною» у Кетрисанівській, Онуфріївській ТГ за показниками: загальне мікробне число, загальні коліформи;
- 780 проб води за санітарно-хімічними показниками, з яких 50 проб (6,4%) не відповідали санітарним нормам у Кропивницькій, Великосеверинівській, Соколівській, Олександрівській, Суботцівській, Дмитрівській, Підвисоцькій, Петрівській, Приютівській, Великоандрусіївській, Попельнастівській ТГ за показниками: каламутність, забарвленість, залізо загальне, нітрати, загальна жорсткість, сухий залишок, сульфати, нітрити, аміак та іони амонію, хлориди.
З об’єктів нецентралізованого водопостачання (колодязів, свердловин) дослідили:
38 проб води за мікробіологічними показниками, з яких 3 проби (7,9%) не відповідали санітарним нормам у Попельнастівській, Приютівській ТГ за показником: загальні коліформи;
31 проба води за санітарно-хімічними показниками, з яких 25 проб (81%) не відповідали санітарним нормам у Новопразькій, Попельнастівській, Приютівській, Петрівській ТГ за показниками: загальна жорсткість, нітрати, сухий залишок;
34 проби – за паразитологічними показниками та 11 проб – за радіологічними показниками, де всі зразки води відповідали нормативним показникам.
Про всі невідповідності у зразках питної води проінформовані керівники, власники об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, надані рекомендації щодо усунення ризиків для здоров’я людей та вжиття заходів з приведення показників якості, безпечності води до санітарних норм. На контролі ДУ «Кіровоградський ОЦКПХ МОЗ» залишаються об’єкти водопостачання, де виявлені відхилення питної води від нормативних значень.
У ІІ кварталі тривають лабораторні дослідження питної води з контрольних точок, визначених як точки соціально-гігієнічного моніторингу. Крім того, розпочинаються дослідження поверхневих вод, грунтів (піску) з місць масового відпочинку людей на території області.