Головний медик Кіровоградщини відповів на питання про вакцину від коронавірусу

13.01.2021 17:42
image

Щойно МОЗ заявив про готовність придбати вакцину від коронавірусу і розпочати щеплення громадян, як розгорівся скандал. На випередження пішла хвиля заяв очільників міст про неспроможність прийняти вакцину компанії «Pfizer» через специфічні температурні вимоги зберігання. Згодом з’ясувалося, що першу партію вакцини Україна придбає китайського виробництва. Це теж спровокувало критику. Ми підготували п’ять найбільш актуальних запитань про вакцинацію від COVID-19. Медіапортал DOZOR задав ці питання директору департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олегу Рибальченку.

Питання 1: чи безпечна китайська вакцина?

"По-перше, зараз вакцина китайської компанії Sinovac Biotech проходить завершальний, третій етап клінічних випробувань. В Україні її зареєструють лише тоді, коли він завершиться і буде успішним. Але це не єдина вакцина, яку планує закупити уряд. Є вакцини виробництва США, Європи, Канади.
Всі вони, в тому числі і китайська, пройдуть додатковий контроль якості за світовими стандартами у відповідних національних регуляторах", - пояснив Рибальченко. 
"Тому причин для паніки я не бачу. Більше того, вважаю, що все буде добре і ми розпочнемо імунізацію, як і планувалося – у лютому-березні. Кіровоградщина до цього готова. Україна, які і всі країни Європейського Союзу, вакцинуватиме населення поступово, в кілька етапів. Друге, я уже пояснював, що насамперед щеплення отримають люди із груп ризику. Це медики, військові, поліцейські та вчителі. Плюс люди літнього віку. Ще раз акцентую увагу, Україна не буде брати вторинний продукт із не підтвердженою ефективністю. Ми не можемо ризикувати здоров’ям людей. І третє, основна суть імунізації – це збереження здоров’я, а отже перемога над пандемією, це вихід із карантину і повернення до нормального життя. Але вакцинуватися чи ні – це буде особистий вибір кожного", - додав медик.

Питання 2: російська вакцина буде?

"Київ зараз на зв’язку з основними світовими виробниками. Серед вакцин, які пройшли усі етапи тестування, – російської немає. Я так само, як і ви стежу за новинами. Бачу інформаційні вкиди… Про що ми можемо говорити, якщо самі росіяни не хочуть вакцинуватися продуктом власного хімпрому. Взагалі над розробкою вакцини від ковіду зараз працюють 18 потужних світових компаній. Тому ще раз скажу, підстав звертатися по сумнівну, недоведеної ефективності вакцину країни-агресора, немає!" - зазначив Олег Рибальченко.

Питання 3: де і як проходитиме вакцинація?

"Основним провайдером імунопрофілактики на Кіровоградщині буде регіональний Центр громадського здоров’я. Тобто, він отримає вакцини, а далі розподілить по територіях. Вакцинуватися охочим доведеться двічі. Коли вакцину вводять в організм, імунітет реагує на весь вірус. Але для вироблення імунітету потрібні дві дози. Це у всіх протиковідних вакцинах.
Також відповідно до дорожньої карти, імунізація проводитиметься на базі пунктів щеплень. Розглядаються і варіанти вакцинації населення мобільними бригадами, а також шляхом створення тимчасових центрів", - відповів на питання начальник департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА.

Питання 4: чи платною буде вакцина?

"Для груп із зони ризику вакцина безкоштовна. Для інших – поки не можу сказати", - зазначив медик. 

Питання 5: Олег Рибальченко буде вакцинуватися?

"Так. Попри те, що я вже перехворів на ковід. Імунітет тримається недовго – кілька місяців, тому, так, я зроблю щеплення. Я медик, я посадовець і я розумію, що фактично маю бути прикладом для інших", - резюмував Олег Рибальченко. 
Переглядiв: 1497

Disqus seems to be taking longer than usual. Reload?