В обласному центрі в закладах охорони здоров’я за минулий рік зареєстрували 11 новонароджених, від яких відмовилися батьки. Про долю покинутих малюків у коментарі медіапорталу DOZOR розповів начальник служби у справах дітей управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради Ігор Горін.
«У закладах охорони здоров’я батьками було залишено 11 дітей. Також двоє дітей були знайдені на території закладів охорони здоров’я. Одну дитину знайшли на підвіконні обласної дитячої лікарні, ще одного малюка привезли в лікувальний заклад сторонні особи. Було зареєстровано народження 10 дітей за рішенням органи опіки і піклування, коли батьки батьки не виявили бажання зареєструвати їх в органах ДРАЦу, хоча вони мають таке право навіть при відмові від дитини», - розповідає Ігор Горін.
За словами посадовця, коли матір має при собі документи під час прибуття до пологового будинку, її медичні дані документуються. Тож прізвища діти отримують ті, які вказані згідно з зафіксованими персональними даними. Однак бувають випадки, коли породілля не має при собі документів, тоді вносять такі дані з її слів.
«Ми зобов’язані писати ті дані, які матір назвала, в свідоцтво про народження дитини. Це потрібно для того, щоб була змога відслідкувати те, коли, де, ким вона була народжена. Буває так, що матір захоче забрати дитину, прибуде до лікувального закладу і має в судовому порядку встановлювати своє право на материнство і народження цієї дитини. Але таких випадків у нас не траплялося. Водночас за рік було два випадки, коли батьки повернули до себе в родину дітей, хоча спочатку відмовилися. Це сталося після відповідної роботи з ними, також ці батьки обговорили ситуацію у своїх родинних колах. Ці діти виховуються в рідних сім’ях», - каже Ігор Горін.
Найбільш поширена причина відмови від дітей- серйозні проблеми зі здоров’ям, а ще – неготовність до батьківська та небажана вагітність. Посадовець констатує: виникає низка ситуацій, коли жінки готуються до того, щоб стати мамою, але не враховують те, вони її виховуватимуть, де проживатиме з дитиною та інші. Влаштовують таких дітей в Будинок дитини, потім їм шукають родини. Якщо у них немає серйозних вад здоров’я, малюків усиновлюють. Імена здебільшого надають їм за церковним календарем.
«Я відкриваю церковний календар, як це робили раніше і підшукую ім’я, яке б підійшло малюку. Але інколи діток називають вже у закладі охорони здоров’я, матір дитини теж може виявити бажання та дати своїй новонародженій дитині ім’я», - зазначив Ігор Горін.