
Наближаються поминальні дні й місцеві ринки вже майорять різнобарв’ям штучних пластикових квітів. Проте свій яскравий колір “ця краса” втратить вже через кілька місяців, а от негативний вплив на навколишнє середовище триватиме набагато довше, повідомляє начальниця відділу екології за використанням і охороною земель департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради Галина Негода. Про це повідомили у міськраді.
Квіти виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу оброблених парафіном. Під дією сонячних променів, вони можуть не тільки виділяти неприємний запах, а й стати причиною пожежі. Достеменно невідомий склад пластику адже весь ринок квітів імпортується із Китаю й сертифікати на них відсутні.
- Штучні квіти категорично заборонено спалювати й закопувати! Під час горіння такі матеріали виділяють небезпечні для здоров’я людини шкідливі речовини - фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки та діоксини, - наголошує Галина Негода. - Ці речовини викликають: подразнення слизових оболонок носоглотки, очей; посилюють негативний вплив хронічних захворювань; провокують виникнення пухлин; послаблюють імунітет; викликають безпліддя та природжені патології.
Розуміючи шкідливість пластикових квітів і вінків, у європейських країнах вже давно заборонене їхнє використання. На даний час, на жаль, не існує законодавства, яке б забороняло ввезення в Україну штучних квітів або використання їх для прикрашання могил. Громадянам не обов’язково чекати запровадження заборон і штрафів, просто потрібно усвідомити, яку шкоду несуть такі покупки і свідомо відмовитися від них. Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки та букети з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти, лампадки, свічки.
- Закликаємо громадян бути екологічно свідомими і сучасними, та нарешті відмовитися від старих шкідливих звичок, які шкодять довкіллю і здоров’ю людей! Через військову агресію росії, екологія України зазнає значної шкоди. Тому сьогодні, як ніколи, важливо приділяти увагу екології і надавати перевагу справжньому, аби зменшити використання шкідливого, - зазначила Галина Негода.