Кропивницький лікар розповіла, як уберегти ВІЛ-позитивних діток від туберкульозу

23.12.2020 14:21

Лікар-фтизіатор КНП «Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр Кіровоградської обласної ради» (колишня назва – протитуберкульозного диспансеру) Алла Щаслива розповіла, що потрібно знати батькам, щоб вберегти дитину із ВІЛ від туберкульозу. Про це медіапорталу DOZOR повідомили в прес-службі проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині».

ВІЛ-інфіковані щороку мають шанс у десять разів більший, ніж у здорових людей, захворіти на туберкульоз. Тому насамперед, слід дбати про своє батьківське здоров’я.

«Щороку регулярно проходити рентгенологічне обстеження легень, а за необхідності й спіральну комп’ютерну томографію легень. Якщо батьки ВІЛ-інфіковані, необхідно раз у житті обов’язково, а при потребі й частіше, проходити курс специфічної хіміопрофілактики туберкульозу препаратом «Ізоніазид» протягом шести місяців. Це значно знизить ризик захворіти на туберкульоз протягом двох років від моменту проходження курсу профілактики. ВІЛ-інфікована дитина також має хоч раз в житті пройти курс профілактики «Ізоніазидом» протягом 6-ти місяців, за показанням та призначенням лікаря», - зауважує Алла Щаслива.

За словами лікаря, батьки повинні знати оточення своєї дитини та унеможливлювати спілкування дитини із людьми, які можуть хворіти, або хворіють на туберкульоз. Також слід постійно отримувати антиретровірусну терапію без жодних перерв.

«Пам’ятайте, що ВІЛ-інфікованим дітям не проводять щеплення БЦЖ через можливість розвитку туберкульозу навіть від вакцини!», –  розповіла Алла Щаслива.

Загалом ВІЛ-позитивні діти при постійному прийомі антиретровірусної терапії майже нічим не відрізняються від своїх неінфікованих однолітків, каже фахівець. І головне - їх не потрібно боятися.  Тому що підхопити ВІЛ від дитини в побуті, навіть із бійками, укусами та подряпинами, є можливо настільки ж, як завтра на вулиці зустріти динозавра. 

Переглядiв: 432