Лікарі Інститут серця МОЗ України врятували життя кропивничанину – пересадили донорське серце. Про це повідомляє прес-служба МОЗ, інформує медіапортал DOZOR.
Так, подібні операції вже давно перестали бути для України фантастикою.
Першу трансплантацію зробили ще у 2019, а за минулий рік, навіть попри війну, в Україні провели 35 трансплантацій серця. За три місяці цього року – 11.В Ігоря були вроджені проблеми з серцем та запущена кардіоміопатія. Це патологія міокарда – серцевого м’яза.
"МРТ з контрастним барвником показало, що в мене лише 14 відсотків. Так практично не живуть ", – розповідає Ігор.
На чергу з трансплантації Ігоря Шермана поставили у лютому, а вже у березні пацієнт отримав нове серце. Донором стала жителька Сум. Через повномасштабну війну скористатися гвинтокрилами санітарної авіації для транспортування донорського серця в Київ не могли, тому команда лікарів поїхала проводити трансплантацію в Суми.
«Вони мені одягли маску – і все. Прокинувся уже о другій годині дня. Операція йшла понад п’ять годин. У понеділок вночі зробили операцію, а в четвер сказали – треба вставати», – розповідає Ігор.
Через місяць після операції Ігор Шерман повернувся до роботи, нині працює з дому. Ходить у корсеті. Схуд на 17 кілограмів.
"Недавно ми їхали з Києва. На заправках я інколи купував лотерейки по 10 гривень. І цього разу купив лотерею, відкрив, а там – "Без виграшу". Сів у машину й думаю – які лотерейки? Моя лотерея вже виграна. Все вже, не треба більше. Головне вже сталося. Так що всім дякую", - каже кропивничанин.