Війна в Україні стала причиною переміщення людей за кордон. І хоча поки Кропивницький міцно тримає оборону, і, на щастя, тут не ведуться бойові дії, спокійною обстановку в області назвати все ж не вдається. Саме тому жителі та гості міста вирушили сьогодні на місцевий залізничний вокзал, аби відправити своїх близьких евакуаційним потягом у більш безпечні міста. Про те, що думають жителі, відправляючи рідних, дізнавався медіапортал DOZOR.
Наприклад, подружжя родом з Кропивницького, яке проживає в Києві, відправляє сьогодні своїх дітей. Емоцій під час посадки до потягу не стримують: зі сльозами на очах констатують: до останнього не хотіли розлучатися з дітьми. Але безпека важливіша.
"Ми відправляємо цим потягом своїх дітей. Вони їдуть самі, без дорослих. Їм 20 та 8 років. Взагалі плануємо їх відправити за кордон. Ми самі з Києва, тут займаємося волонтерством, а дітей відправляємо туди, де безпечно. У нас душа болить. Вони їдуть в Європу, їх ніхто з наших знайомих не зустрічатиме. Сподіваємося, що діти будуть з нами на зв'язку, ми знаємо, що ставляться в Європі до біженців з України добре. Старша донька наша самостійна. Ми розуміємо, що їх не можна тут залишати. Ми до останнього не хотіли їх відправляти звідси. Але ми не можемо постійно ховатися по коридорах. Наша донька проживала у Чернігові, ледве вибралася сюди", - розповідає подружжя.
Жителька міста Оксана цим же потягом відправляє свою подругу родом з Луганської області. Переконана, що повернеться до України вже в найближчому майбутньому, а поки подруга прямує до Чехії, адже морально може не витримати вдруге в житті затяжні обстріли.
"Проводжаю подругу, вона їхатиме до Чехії. Цей електропотяг їде до Львова, далі треба буде доїхати до Польщі, де на кордоні її зустрінуть знайомі та допоможуть з житлом. Подруга вирішила поїхати з міста після обстрілу аеродрому. Сама вона родом з Луганщини і пройшла ці всі обстріли, зараз боїться це вдруге пережити. Ми сподіваємося, що повернемося в Україну", - каже наша співрозмовниця Оксана.