На кожен шлюб припадає майже дві третини розлучень - статистика служби юстиції

31.01.2018 12:22
image

Начальник головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вадим Гуцул на прес-конференції прозвітував про результати роботи служби у минулому 2017 році. Про це повідомляє DOZOR.

За його словами, торік 139 державних виконавців області виконали 113341 рішень судів. Для усвідомлення величини - це приблизно стільки ж скільки людей проживає в Олександрії та Олександрійському районі. На одного держвиконавця в середньому припадало 815 судових рішень. Попри велике навантаження, показники роботи непогані. Було завершено 65498 виконавчих документів на суму 1,073 млрд грн, а фактично виконано 24318 документів на 144,5 млн грн. Це сьомий результат по Україні.

Водночас було стягнуто 65,7 млн грн аліментів з недобросовісних батьків на користь 12913 дітей (83% виконання стягнень), а 3661 працівник області з допомогою служби отримав заборгованість із зарплати, загалом на суму 15,2 млн грн (71,7% виконання).

Вадим Гуцул розвіяв міф про значні обсяги рейдерства на Кіровоградщині.

"У 2017 році було зафіксовано лише 7 випадків рейдерських махінацій. Йдеться про захоплення земельних ділянок у Благовіщенському і Голованівському районах та про зміну корпоративних прав юридичних осіб. Таких як ТОВ "Нива-2010" (Бережинка), СФГ "Роксана" (Петрово), ПСП "Богнер" (Вільшанка), ПСП імені Димитрова (Вільшанка)", - повідомив керівник.
image

Популярністю серед кіровоградців та жителів Олександрії користується започаткований в минулому році пілотний проект "Шлюб за добу". Цією послугою скористалися 270 пар. Сюрпризом для закоханих стане можливість 14 лютого цілодобово подавати заяви про одруження. Їх прийматимуть ДРАЦСи Світловодська, Олександрії та Фортечного відділу ДРАЦСу Кіровограда.

Втім, сприяння швидкому одруженню не страхує від розлучень. Торік в області укладено 5344 шлюбів але зареєстровано 3210 розлучень, тобто на кожен шлюб припадає майже дві третини розлучень.

"Було б доцільно встановити стягнення з бажаючих розлучитися на користь держави у розмірі 5 - 10 тис грн, щоб пари добре подумали, перш ніж розлучатися", - пропонує Вадим Гуцул.

Двох працівників виконавчої служби і одного працівника ДРАЦСу торік було викрито у неправомірному одержанні вигоди. Їхню вину ще має довести суд. А позаторік подібних викриттів не було, тож правоохоронці стали краще боротися з корупцією, вважає керівник обласної юстиції.

image
image
Переглядiв: 1846