Проєкт реконструкції системи теплопостачання Кропивницького передали на погодження до Мінрегіону. Про це повідомляють у прес-службі міської ради.
Після презентації проєкту реконструкції фахівцями ТОВ «Енергопром-Інжиніринг» на засіданні профільної постійної депутатської комісії, КП «Теплоенергетик» передало його до Міністерства регіональної політики України на погодження.
- Термін розгляду наших пропозиції спеціальною комісією триватиме близько трьох тижнів, - відзначив директор КП «Теплоенергетик» Олександр Чельник. - За результатами - визначатимемося із подальшими роботами та замовлятимемо проєктно-кошторисну документацію на об’єкти, що потрапляють під реконструкцію.
Нагадаємо, мережа теплопостачання у Кропивницькому має протяжність 163 кілометри, подачу теплоносія забезпечують 70 котлів міської ТЕЦ і 22 котелень. Централізоване тепло подається до 838 житлових будинків, 78 закладів освіти, 24 закладів охорони здоров’я, 74 бюджетних організацій та 69 інших споживачів.Щоб зробити систему теплопостачання у Кропивницькому ефективною, фахівці ТОВ «Енергопром-Інжиніринг» пропонують перевести ТЕЦ у режим роботи на комбінованих видах палива: природному газі і біопаливі – пелетах з переробки соняшникового насіння.
Проєкт передбачає також виведення з експлуатації найпотужнішої в обласному центрі Південно-Західної котельні, натомість облаштування в мікрорайонах десяти модульних котелень. Теплові мережі також мають бути оптимізовані під необхідні розраховані менші за діаметром трубопроводи.
Гібридні системи теплопостачання багатоповерхівок теж повинні бути ліквідовані – там де з централізованим теплопостачанням залишилася невелика кількість квартир, їх необхідно перевести на автономні системи. Значна увага приділяється запровадженню автоматичних систем управління котельнями малої потужності і використанню системи екологічного менеджменту.Частина локальних проектів модернізації теплової мережі під нову систему теплопостачання уже розроблена: вулиці Чорновола, Гагаріна, територія навколо Ковалівського парку – тут ремонтні роботи розпочнуться першочергово.
- Для початку робіт на цих об’єктах необхідно виконати ревізію усіх мереж, які закладені поряд із теплотрасою, - наголосив Олександр Мосін. – У першу чергу йдеться про мережі водопостачання та водовідведення. Кропивницьке ВКГ вже подало свої розрахунки на ремонт трубопроводів по вулиці Чорновола. Прошу головне управління ЖКГ провести робочу нараду з власниками усіх комунікацій у цьому районі щодо порядку співпраці.